Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, mam #pytanie do osób, które miały operacje rekonstrukcji #acl (więzadło krzyzowe przednie).

Jestem 5 dzień po operacji, już od drugiego dnia robię zestaw ćwiczeń 3x dziennie, staram się chodzić w mite często (oczywiście o kulach). Jak leżę to często robię wyprost o ściągam palce do siebie (tak jak zalecił mi fizjoterapeuta).
Mimo to przy wstawaniu, czyli gdy kolano znajduje się poniżej bioder pojawia się straszny ból w łydce i z przodu na szwach. Czytałem, że to jest od braku wykonywania ćwiczeń. Czy miał ktoś tak samo po rekonstrukcji?

Wizytę u lekarza, który mnie operował mam w środę ale trochę się już niepokoje bo nie wiem czy to jest normalne.

#zdrowie #rekonstrukcja #kolano
  • 8
  • Odpowiedz
gdy kolano znajduje się poniżej bioder pojawia się straszny ból w łydce i z przodu na szwach


@MaczkaPaczug: nie wiem czy to normalna sprawa, u mnie było identycznie, szczególnie przy opuszczaniu nogi i wstawaniu. Jeśli jeszcze Ci się nie zrobił, to za chwilę zrobi Ci się siniak na pół łydki, wtedy dopiero zacznie się zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MaczkaPaczug: no to planuje tak samo 2 w tygodniu po 2 godziny fizjoterapeuta. Wczoraj rano miałem rekonstrukcje i wycięli mi kawałek łekotki ( ͡° ʖ̯ ͡°) póki co jest boleśnie
  • Odpowiedz