Wpis z mikrobloga

@Referak Wybierz coś prostego na drożdżach górnej fermentacji. Ktoś zresztą chyba ostatnio pisał że i tak takowe dodają do kitów choć nie wiem jak w tym przypadku.
Reduktor jak wyżej i oxi jak wyżej.
@Referak zrob kilka warek z puchy i przezuc sie na zacieranie potem. jednak na start full stack to. duzy wydatek, a wcale nie jest tak ze z puszki nie smakuje, albo ze sie nie nauczysz nic. ja tam nie widze nic zlego w tym ze z 6 pierwszych warek na coopersach jechalem :)
@b3rly: ja widzę. Nie dość ze gorzej to smakuje to niczego się nie uczysz. Lepiej zacząć od ekstraktów jest to proste ale przynajmniej człowiek zobaczy jak mniej więcej wyglada warzenie piwa. Później nauka zacierania to pikus i bo tylko tego trzeba się uczyć
@nofink jasne ze gorzej, ale nie mozesz napisac ze jest niepijalne :)
nie bede sie spieral bo nigdy z ekstraktow nie warzylem, na slody sie od razu przezucilem. finalnie i tak kazdy zaciera, a jak zacznie to wydaje mi sie ze juz drugorzedna kwestia, wazne zeby w ogole zaczac :)
@nofink
@b3rly
Moja pszenica Coopersa na wb06 zeszła na pniu wśród kumpli. Może kompromis w formie jednego kita i jednego ekstraktowca a potem w zacieranie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Obadać proces, higienę i cierpliwość.
Może kompromis w formie jednego kita i jednego ekstraktowca a potem w zacieranie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@dutrasilva: Ja tak zrobiłem i w sumie fajnie zobaczyć o co z każdym procesem chodzi ;d
Po za tym z brewkita mi wyszło lepsze niż z ekstraktu xDD