Wpis z mikrobloga

Lista najciekawszych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł

Informacje, premiery, zapowiedzi laptopów
Promocje i okazje.
Lista dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 152
Aktualizacja wiosenna, jak znajdę czas to jeszcze zrobię małe odświeżenie jakoś w kwietniu. Przedziały powyżej 4.5k są w trakcie aktualizacji, ale poza ultrabookami w okolicy 6k nie ma tak naprawdę czegoś na tyle wartego uwagi, więc nie wiem czy jest, zwłaszcza, że jesteśmy na progu premier laptopów z nowymi 6 rdzeniowymi coffeelakami - w Polsce chyba powinny zacząć się pojawiać już w maju.
@Pustulka: a coś w temacie dysku zewnętrznego do zgrania zdjęć i danych możesz polecić proszę? Nie wiem na co zwracać uwagę oprócz USB 3.0 i pojemności, nie wiem nawet które marki są dobre, a które mają tylko dobrze podplacone opinie...
Kasa: powiedzmy do 500zl mniej więcej. Pojemność - najlepiej 2TB lub więcej.
pozwolę sobie zapytać Cię o opinię- co sądzisz odnośnie wprowadzenia procesorów mobilnych do tabletów z windowsem?


@misiek735: Zależy co chcesz na nim robić, core M są trochę za słabe, U throttlują, ale jakoś sobie dają radę, sruface'y microsoftu jako tableto-laptopy to udane produkty.

podoba mi się Lenovo Miix 630, jako alternatywa mojego surface pro 3 i3 4020y 4/64.

Na mixa szkoda pieniędzy twój surface będzie wydajniejszy.

Nie wiem na co zwracać
a coś w temacie dysku zewnętrznego do zgrania zdjęć i danych możesz polecić proszę? Nie wiem na co zwracać uwagę oprócz USB 3.0 i pojemności, nie wiem nawet które marki są dobre, a które mają tylko dobrze podplacone opinie...

Kasa: powiedzmy do 500zl mniej więcej. Pojemność - najlepiej 2TB lub więcej.


@CatHater: Możesz rozważyć ten, w środku siedzi dysk WD Green: https://www.ceneo.pl/29669865
@Paralotnia: Powinni zrobić zwykły refresh i zmienić matrycę, i5-8250u/i5-8550u odpalają na starych płytach, więc nie musieliby się za dużo napracować. Tymczasem przeprojektowali całą linię laptopów i zrobili większy, źle spasowany kloc, który wydaje się gorzej wykonany.
@blinxdxb: Bo obecnie to trochę nie ma sensu, za miesiąc wychodzą nowe laptopy na 6 rdzeniowych coffee-lakach z wyższymi zegarami, część producentów już od dawna je testuje tak jak np. dell xpsa 9570, część już nieoficjalnie wypłynęła. W Polsce i na Świecie będą pewnie debiutować gdzieś od maja aż do późnej jesieni.
ten Clevo za 3200 jest bez ramu


@vomar: Dziękuję, już poprawione.
@ReeDeeMeeR:

a co sądzisz o Obudowach Clevo?

Wyższe serie są ok zarówno jeżeli chodzi o plastiki, spasowanie i projekt konstrukcji czyli te z desktopowymi procesorami na slocie, z lutowańcami już jest gorzej.

Awaryjność?

Clevo się raczej nie psuje, szczególnie te ala DTRki, ono traci na wartości i ciężko je odsprzedać bez dużej straty. ( ͡° ͜ʖ ͡