Wpis z mikrobloga

To że w #szwecja w normalnym sklepie #piwo ma max 3,5% alkoholu, to raczej małe zaskoczenie. Każde państwo, każdy rząd ma jakiegoś bzika.

Ale że piwo tej samej marki (sprawdzone na kilku), które ma 2,8%, jest tańsze o POŁOWĘ, to już jest totalny odlot.

Śniady Szwed wyjaśnił mi własnie, że to oczywiście przez podatki, i ze państwo szwedzkie (które btw. prowadzi sieć sklepów monopolowych z normalnymi alkoholami w cenach kosmicznych, choć nie tak kosmicznych jak w sąsiedniej #norwegia ) nie chce by ludzie się upijali czymś tak POTĘŻNYM jak alkohole powyżej 2,8%

No to już jest odpał kompletny.
tolep - To że w #szwecja w normalnym sklepie #piwo ma max 3,5% alkoholu, to raczej ma...

źródło: comment_sYwgmTZ4Kblw2QeLzPIHkQ8mvQAAZre8.jpg

Pobierz
  • 12
@tolep: Jest lepiej, jeżeli pójdziesz do monopolowego w Szwecji i będziesz chciał coś kupić mocniejszego, to musisz przedstawić dowód tożsamości celem wykonania jego kopii i zapisania Twoich danych, co gdzie i ile kupowałeś. Inwigilacja poziom expert
@bartlomiejf: O ile mi wiadomo, dostawa z Polski jest juz w samochodzie zbliżającym się od południa do portu w Świnoujściu, tak więc oni mogą panu majsytrowi skoczyć tam gdzie król Szwecji moze pana majstra w dupę pocałować
@tolep: Skandynawia (nie wiem czy cała) pod tym względem jest mocno upośledzona, sklepy pozamykane po 20, w lokalach prawie żadnego porządnego alkoholu, no bieda.
@xetrov: ta. Szwecja taka postępowa, Polska taka konserwatywna, a najkonserwatywniejsza sposród mejnstrimowych partii zrobiła pierwszy krok ku legalizacji #narkotykizawszespoko

W Szwecji zaś nawet nie chca o zielsku slyszeć. Również do zastosowań medycznych.
@bartlomiejf ojtam, czarny czy sniady też człowiek, który jeśli nie robi gnoju to jest OK. Natomiast kraj o chłodnym klimacie z silnymi restrykcjami alkoholowymi to jakiś dom wariatów.
@xetrov: W Danii jest spoko pod tym względem i piwka od 16 roku życia dostępne. Piwa co prawda w puszkach i butelkach o pojemności 0.33 l i nieco lżejsze niż te u nas, ale ceny w porządku. Gorzej jest w lokalach, bo przebitka jest niesamowita. Podobno wielu Norwegów, którzy przyjeżdżają do Danii to aż zatracają się przy takich niskich w porównaniu do ichniejszych cenach.
@bullets: no właśnie w Danii nie byłem, ale to już jednak ta prawdziwa kontynentalna Europa i nieco bardziej cywilizowani ludzie, mieli więcej okazji do kontaktów z innymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)