Wpis z mikrobloga

Witam Mirki

Chciałbym wam przekazać pewną historię z marką #huawei .

Otóż jestem posiadaczem modelu Nexus 6P. Bardzo dobry telefon, kiedyś poleciłbym każdemu ten model. Niestety akurat mój model dopadła typowa dla niego choroba spowodowana wadą fabryczną z baterią. Telefon był jeszcze na gwarancji także udałem się do sklepu i ją złożyłem pisząc że telefon ma typową wadę fabryczną, gdzie przy 10-40% poziomie baterii sam się wyłączał z komunikatem że telefon jest rozładowany i dopiero po podłączeniu go do ładowarki jest możliwość włączenia go a poziom baterii był ponownie 10-40% i wtedy mogłem go rozładować do zera...

Jakie było wielkie moje zdziwienie gdy dostałem odpowiedź że reklamacja została odrzucona z powodu
" Uszkodzenie mechaniczne: Rysy na panelu dotykowym.
Opis usterki: Nie można uruchomić telefonu, zawiesza się"

Stwierdziłem, że nie zostawię tak tej sprawy i wybrałem się do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta, który następnie skierował mnie do Rzeczoznawcy ds telefonów komórkowych. Ten stwierdził " Zdaniem rzeczoznawcy przyczyną w/w. usterki jest błąd w fabrycznym oprogramowaniu firmware lub eksploatacyjne uszkodzenie baterii i płyty głównej. Nadto należy stwierdzić, iż zaistniała usterka nie powstała z winy użytkownika telefonu w wyniku nieprawidłowej eksploatacji. Rzeczonawca kategorycznie nie zgadza się z opinią serwisu co do przyczyn uszkodzenia. Słaby stan techniczny telefonu w postaci otarć, zarysowań zdaniem rzeczoznawcy nie ma w tym przypadku bezpośredniego wpływu na uszkodzenie urządzenia! Urządzenie straciło pełną wartość i użyteczność w celu naprawy należy wgrać najnowsze oprogramowanie ROM w postaci firmware, sprawdzić rezultaty naprawy w przypadku nie wyeliminowania uszkodzenia wymienić baterię i płytę główną telefonu."

Nagle cud. Ten sam serwis bez żadnego problemu przyjął mój telefon i naprawił mi go... To pokazuje jak trzeba walczyć o swoje i nie pozwolić się naciągać takim korporacjom jak @Huawei_PL ...

Nie polecam już telefonów tej marki.
Link do mojej wypowiedzi na ich fanpage https://www.facebook.com/HuaweimobilePL/posts/1883510935044428

lajkujcie niech dotrze do jak najszerszego grona by pokazać jak walczyć o swoje z ich serwisem!!!

#afera #reklamacje #huawei #telefony #oszukujo