Wpis z mikrobloga

: niech zapewnią więcej koszy na śmieci, o 23 już wszystkie kosze były wczoraj zapełnione


@polik95: to niech zabierają śmieci ze sobą skoro potrafili przynieść.

@grim_fandango: Bardzo dobrze że się trąbi. Moim zdaniem i tak za mało. Głupotę i prostactwo powinno się wytykać jak najczęściej. W Polsce niestety wciąż popularne jest myślenie "wspólne-niczyje".
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: xDDD już widzę jak wszyscy zabierają butelki do domów. Skoro pozwalają na picie w tym miejscu to niech też zapewnią warunki. Najłatwiej zwalić winę na innych, nie mówie, że nie ma ludzi którzy nie sprzątają po sobie.
Moje zdjęcie z wczoraj, wystarczy postawić więcej koszy/kontener i problem by się rozwiązał. Puścić patrole policji, karać za śmiecenie (co mogłoby być trudne)
polik95 - @PatologiiZew: xDDD już widzę jak wszyscy zabierają butelki do domów. Skoro...

źródło: comment_Xkh2pLD7fdWI7RplbICPuTHpva9Fl7K7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Najłatwiej zwalić winę na innych,


@polik95: Ale to winni zwalają winę na kogoś innego. Piją alkohol ( jakoś go przynieśli) po czym zostawiają butelki. Tak ciężko je wrzucić do siatki w której się je przyniosło? To nie jest problem tego jednego miejsca a mentalności społeczeństwa. Wiara w to że wspólne jest niczyje. Taki urok społeczeństwa postkomunistycznego. Przecież nad jeziorem/w górach jest to samo. Ludzie potrafią przynosić jedzenie/picie ale już opakowanie zanieść
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: nie wiem, ja przyniosłem swoje 4 piwa w plecaku, włożyłem je do pozostałych siatek i odłozyłem przy śmietniku i tak robi 80% ludzi na schodkach. Podejrzewam, że dużo ludzi wychodzi z założenia, aaa kosze są przepełnione zostawie tutaj i tak jakiś menel to zabierze, albo służba oczyszczająca.

Wiadomo w ostateczności wziąłbym te śmieci i pewnie szukał innego luźniejszego kosza. Ja bym poszedł w takie podstawy jak edukacja od małego. Przecież
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: ludzie nie są idealni i nigdy nie będą, ile byś nie krzyczał i krytykował zawsze się znajdzie ktoś kto naśmieci, natomiast histeryczne podnoszenie tego problemu sprawi, że ktoś wpadnie na "genialny" pomysł rozwiązania nierozwiązywalnego problemu poprzez sankcje i zakazy, które będą dotyczyć wszystkich.
  • Odpowiedz
@grim_fandango:

Nie mówmy o problemie. Udawajmy że jest super. Żyjmy w strachu bo kapitan Państwo coś może zrobić. Wybacz ale taka oblężona twierdza nijak się ma do wolności.

ludzie nie są idealni i nigdy nie będą, ile byś nie krzyczał i krytykował zawsze się znajdzie ktoś kto naśmieci


@grim_fandango: I za czym to jest argument? Ludzie zawsze będą robić syf więc nie mówmy o tym? Ludzie mogą się zmienić. Ludzie
  • Odpowiedz
@grim_fandango: Generalizujesz i spłycasz problem. To nie jest tak że jeden typ zostawił butelke, to jest tak że na twoim zdjęciu co dwa metry leżą jakieś śmieci. I wytłumacz mi, jak krowie na rowie, dlaczego ktoś po wypiciu tego alkoholu nie mógł po sobie sprzątnąć. Dlaczego nie pomyślał może o innych osobach które chciałyby też tam sobie usiąść i się napić w normalnym otoczeniu, naruszając ich podstawowe wolności.

Zresztą, czy był
  • Odpowiedz