Wpis z mikrobloga

@dziki wday to brak urlopu i L4 definitywnie, als niektorzy pracodawcy jak np Cisco na B2B daja 20 dni platnego urlopu. Z wad dochodzi jeszcze pla dnie podatkow i rozliczanie sie co wiaze sie z zatrudnieniem Pani Krysi kswiegowej do tego celu. Dodatkowo kontraktora bardzo latwo zwolnic bo umowy B2B mozna rozwiazac zazwyczaj w ciagu 2 tygodni i nic na to nie poradzisz. Okres wypowiedzenia tez zalezy od pracodawcy. Wiec bardzo duzo
"krotszy okres wypowiedzenia" - a raczej jego brak, bo mozna tez rozwiazac umowe w trybie natychmiastowym
dodatkowo jezeli ZUS stwierdzi, ze Twoj kontrakt to jest ukrywa UoP to beda same problemy jak np. oplata zaleglych skladek
@dziki: wszystko co koledzy powiedzieli + dodam, że nie opłaca się przechodzić na b2b jeżeli chcesz pracować dalej dla tego samego pracodawcy, ponieważ wtedy nie jesteś objęty zniżka, która przysługuje tylko raz w życiu.
zapewne piszesz o malym zusie, ale on moze byc X razy w zyciu, tylko nie nalezy prowadzic DG przez 5 lat (zawieszenie DG sie nie liczy)


@p___p: @ptasigryp: tak. Prawda.

a to to wiem, kwestia jest taka że pracodawcę zmieniam, a potencjalny nowy pracodawca ma parcie na B2B jak mucha na gówno


@dziki: no jak z hajsem dobrze wychodzisz to jasne. Raczej na uop nie zarobisz nigdy tyle samo.
@lolek24 nic nam sie nie pomylilo. Niektore firmy zwyczajnie placa Ci za wolne w ramach ich wlasnych regulaminow i maja do tego prawo. Masz zapis w umowie, ze masz prawo do wykorzystania x dni urlopu i beda Ci placic za to tak samo jak za czas przepracowany. Nie ma w tym nic dziwnego tylko ciezko na to trafic ;) Peace
@eLL_Koza: Tez mam taki zapis w umowie z moim aktualnym klientem. Ale nie jest to urlop, tylko okresowa płatna przerwa w świadczeniu usługi i nie nazywam go pracodawcą tylko moim klientem z którym umówiłem się na pewne warunki świadczenia usług.