Wpis z mikrobloga

@UrbanShadow: Czy się boję śmierci? Czasami bardziej, a czasami mniej - to wielka niewiadoma, cierpienie rodziny oraz przyjaciół. A co, jeśli trafię przed jego oblicze? Nawet jeśli zaproponuje mi niebo, ale będzie chciał oddzielić na zawsze oraz skrzywdzić innych, szczególnie bliskich, skazując ich na tortury, to będzie musiał błagać mnie o przebaczenie. I nie będzie miał łatwo...
@kubako: Nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Staram się czytać co jakiś czas o różnych innych wierzeniach na świecie i jeszcze nie znalazłem wiary, która jest tak logiczna i zgodna jak Chrześcijaństwo(Katolicyzm).
nie znalazłem wiary, która jest tak logiczna i zgodna jak Chrześcijaństwo(Katolicyzm).


@4lord: Zgodna z czym? Sama ze sobą, czy z postrzeganą rzeczywistością?

A z innej beczki, to pomijając to kto (i czy ktokolwiek) ma rację, to dla mnie fascynujące jest to, że różni ludzie te same rzeczy postrzegają całkowicie odmiennie i wyciągają z nich zupełnie różne wnioski, przy pełnym zaufaniu, że to oni mają rację. Katolik, ateista i na przykład buddysta,
@kubako: Cieżko zestawiać tu buddystę, bo oni nie mają Boga. Modlitwa do Buddy to swego rodzaju oddanie szacunku. Strasznie pokręcone.
Zgodna w ten sposób, że nie ma tekstów się wykluczających, Stary i Nowy Testament idealnie się uzupełniają, a wszelkie wątpliwości co do różnych tekstów można łatwo wyjaśnić poprzez poznanie historycznych obyczajów, bądź zobaczenia tłumaczeń greckich/hebrajskich które czasem rozjaśniają sprawę. Ostatnio nawet na YT Polski Inkwizytor wrzucił wypowiedź detektywa, który sam stwierdził
@4lord: Dlaczego buddystę nie,a ateistę tak?
Nie chodzi mi o konkretnie ideę Boga, tylko w ogóle o postrzeganie świata, życia itp. Mimo, że jesteśmy uczestnikami tego samego świata, oglądamy te same gwiazdy, oddychamy tym samy powietrzem, na co dzień myślimy o podobnych rzeczach, to w momencie głębszego zastanowienia się nad tym, wszyscy dochodzą do różnych wniosków.
Nie jest to jakaś odkrywcza myśl, żeby nie było, tylko po prostu zauważam tę fascynującą
@kubako: W mojej skromnej opinii Bóg jest jeden, czy nazwiesz go Jahwe, Allah, czy jeszcze innaczej to jest najmniej istotne. Wiara w swoich założeniach zawsze jest tym samym. Nie rób innym źle a będzie dobrze. A reszta, typu wojny religijne, przesladowania ludzi innej orientacji to nalot ludzkiego #!$%@?.
ja wierze że jak czynisz dobrze to niezależnie w co wierzysz nic Ci się po śmierci nie stanie


@Zaybatzu: czynienie "dobrze" jest rózne w zaleznosci od religii,dla Ciebie dany system moralny jest "dobry"", dla innych ktorzy wychowali sié w innej kulturze może być juz niekoniecznie :)
@layla25:

Zdrowo myślący człowiek zgodzi się z zasadą " Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. " w sumie jedna z niewielu rzeczy którą popieram z katolicyzmu.

czynienie "dobrze" jest rózne w zaleznosci od religii,dla Ciebie dany system moralny jest "dobry"", dla innych ktorzy wychowali sié w innej kulturze może być juz niekoniecznie :)


Dobro to dobro, krzywda to krzywda. Jeśli człowiek nie umie rozróżnić tych spraw to mu żadna kultura
Dobro to dobro, krzywda to krzywda. Jeśli człowiek nie umie rozróżnić tych spraw to mu żadna kultura nie pomoże..


@Zaybatzu: no wlasnie dla Ciebie dobro to dobro, a dla muzulmanina np Twoje dobro to dla niego zło XD wiec sprawa pochodznia, kultury,rodziny w jakiej sie czlowiek wychował jest wazna i to ona czesto okresla nasz system moralny :)