Wpis z mikrobloga

Murki, zgubiłem "śrubkę" z mojego Centaura. Nie mam pojęcia jak to się stało ale jej nie ma, zniknęła. Przerzucałem bieg na zjeździe, wózek skoczył jak szalony w bok, prawie się zabiłem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie ma ktoś zepsutej przerzutki? Potrzebuję malutką, je... dną śrubkę, której nie da się dokupić. Halp. :( W nowszych stosują nity, ciekawe czemu...

#szosa #rower
Traviu - Murki, zgubiłem "śrubkę" z mojego Centaura. Nie mam pojęcia jak to się stało...

źródło: comment_1HX8emJffsNbKja4ddWxjUnktcNDEtAE.jpg

Pobierz
  • 21
@geuze: No nie da się. Campa nie ma w ofercie, ma tylko środkowe do regulacji wózka.

Problem w tym, że te śrubki są jakieś kosmiczne. Śrubka ma szeroką główkę z gwintem, a potem jest o mniejszej średnicy trzpień. Przypatrz się dziurkom na zdjęciu. Co za cholerstwo. Jak znajdziesz mi takie coś to stawiam duże piwo.

Znalazłem jedynie coś w tym stylu pod hasłem "Śruba regulacyjna" ale nie będzie pasować. ( ͡
Śrubka ma szeroką główkę z gwintem, a potem jest o mniejszej średnicy trzpień.


@Traviu: bierzesz śrubkę o stosownym gwincie i długości, kilka nakrętek, pilnik oraz wiertarkę na stojaku. Nakrętki na śrubkę, całość do wiertarki, włączasz i szlifujesz ile trzeba.
Albo idziesz z ww. śrubką do tokarza, żeby zrobił to samo na tokarce.
@MiQ27: Mimo wszystko jest to jakiś dziwny wynalazek. Nie wymyślili takiego ustrojstwa przez swoje widzimisię albo przez to, że chcieli wywalić na to za dużo hajsu. Wolę z takimi rzeczami nie kombinować w rowerze, na którym mogę się kiedyś zabić przez coś DIY.
@Traviu: chcieli zrobić rozbieralną przerzutkę i jak widać przedobrzyli, skoro w nowych nitują.
Ale naprawdę tokarz jest w stanie dorobić Ci taką ośkę na wymiar, to nie jest kosmiczna technologia.
Tylko trzeba wkręcić na Loctite ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Traviu: Jedź sobie do serwisu niech zobaczą co się dokładnie stało bo IMO dziwne że po wykręceniu się tej śrubki tak to poszło na bok, wg tego co ja rozumiem powinna się co najwyżej nieco obrócić na osi koła.
Wg mnie to powinieneś dorobić śrubę dłuższą niż była a na końcu powinna mieć kawałek gwintu pod nakrętkę, bo widocznie siły które tam są próbują zwykła śrubę odkręcić i to jak widać
@Traviu: to czego brakuje, to jest ta ośka-śrubka po prawej na górze? Po lewej stronie wózka jest taka sama/podobna?
Jeśli nie chcesz wyrzucać tej przerzutki, to musisz mieć tam firmową albo dorobioną śrubkę.
Prawdopodobnie nie zanitujesz tego, bo dziura na gwint jest większa niż średnica ośki i będą tam luzy.
Być może także "po drugiej stronie" tej ośki (od strony koła) też jest gwint, tylko mniejszy. Rzecz byłaby nietrywialna, ale do
MiQ27 - @Traviu: to czego brakuje, to jest ta ośka-śrubka po prawej na górze? Po lewe...

źródło: comment_b8RccnzicI1CUJW9KPp1EjD0xQRFV1a0.jpg

Pobierz