Wpis z mikrobloga

Czy butelki małe od piwa o objętości 0,33l, tzw. bączki lub moździerze są butelkami zwrotnymi? Nie wiem, czy marka piwa ma znaczenie, akurat Chodzi o Noteckie z Czarnkowa, konkretnie wziąłem 3 sztuki- Jasne Pełne, 3 Słody i Pils. Właśnie zakupiłem, po wyjściu ze sklepu od razu sprawdziłem paragon i patrzę, a tam- Rozliczenie opakowań zwrotnych: (co ciekawe rozdzielone na 2 rodzaje) opakowanie nr jakiś tam 2x0,41 i opakowanie nr jakiś tam 1x 0,50. Czy to możliwe, czy zostałem wydymany? Jak mnie wydymali to nie będę tego teraz pił i nie popuszczę im i jutro rano pójdę reklamować. Nie chodzi już o te niecałe 2 złote, ale o bezczelne oszustwo.
#piwo #kiciochpyta #afera #pytanie #zalesie #gorzkiezale #craftbeer #noteckie
  • 12
@Rewox: Właśnie obejrzałem z każdej strony i nie ma żadnej informacji na ten temat. Też nigdy nie spotkałem się z małymi butelkami zwrotnymi. Mam ochotę je wypić, ale no #!$%@?, poczekam na odpowiedzi.
@VintagE25: Kiedyś w niektórych sklepach za bączki była kaucja 20 groszy, a za normalne 35. Może tutaj jest tak samo, najwyżej przejdź się i oddaj butelki. Wtedy będziesz miał pewność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strikingsurface: Byc moze i wymieniaja, ale caly szkopul tkwi w tym, ze 0,33l najprawdopodobniej nie sa wymienialne, no chyba, ze Browar Czarnkow akurat ma taka polityke i przyjmuje te butelki na zwrot. Zadzwonie jutro do sklepu i wyjasnie sytuacje, najwyzej pojde z paragonem lub z paragonem i tymi piwami i to zalatwie. Jak kazdy sie tak bedzie dawal dymac w tym kraju o chocby ten symboliczny grosz to nigdy tutaj nie