Wpis z mikrobloga

"może powodować oparzenia przełyku które prowadzą do raka" My tu mówimy o dwóch różnych rzeczach. W dodatku wychodzi na to że picie gorących napojów szkodzi tylko wtedy gdy pijesz na tyle gorące że Ci parzą przełyk.
@ranestwen w dymionych yerbach są drobne ilości węglowodorów aromatycznych, ale jest ich znacznie mniej niż np w kawie. W nie dymionych yerbach ich nie ma, ale taka yerba ma już inny, łagodniejszy smak. Sama yerba mate raczej nie powoduje raka, jeśli nie jest łączona z paleniem kiepow i jeśli nie pijesz jej od razu po zalaniu. Też na początku się naczytałem różnych teorii i piłem tylko mate green i rozne sin humo,
@alcest: @baloth: @lucash9: Proszę generalnie o linki, bo jak na razie najpoważniejsze źródlo jakie sam znalazłem, to to: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19695149 i uważam, że pubmed jest o wiele bardziej wiarygodny niż artykuły w "kolorowej prasie internetowej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

The temperature could act by damaging the mucosa or accelerating metabolic reactions, including those with carcinogenic substances in tobacco and alcohol. However, there is no sound population-based