Wpis z mikrobloga

No, no. Jakby się przebudzili i jakiś głos rozsądku #neuropa chyba ich zjedzie;]

Koledzy lewicowcy dziś świętują urodziny Karola Marksa, uznawanego za twórcę komunizmu. My nie uważamy tej daty za powód do świętowania.

⚒️Marks proponował zniesienie prywatnej własności, rewolucję i dyktaturę proletariatu, pogardzając "burżuazyjnym" ustrojem kapitalistyczny, dzięki któremu miliony wyszły z nędzy i mogły zacząć godne życie. Zamiast swobodnej wymiany Marks opowiadał się za centralizacją wszelkiej władzy w rękach wybranej grupy rządzącej.

Idee mają konsekwencje, konsekwencje idei Marksa należą do najbardziej tragicznych w historii ludzkości. Wydana w 1997 r. przez francuskich badaczy "Czarna księga komunizmu" szacuje ilość ofiar komunistycznych reżimów w XX wieku na 94 mln. Zamiast świętować, poświęćmy chwilę na refleksję nad przedwcześnie zakończonymi losami tych wszystkich osób.


No to jak @stekelenburg5, twój wybór w ostatnich wyborach?( ͡º ͜ʖ͡º) Czyżby nóż wbity w plecy przez młodzieżówkę totalnej opozycji, jak sądzisz @Settembrini?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #bekazlewactwa #bekazpodludzi #polityka #4konserwy
Kaczypawlak - No, no. Jakby się przebudzili i jakiś głos rozsądku #neuropa chyba ich ...

źródło: comment_Uyv4peocUyPX5aQmc6Avy1pEZ3fS3TX0.jpg

Pobierz
  • 36
@Kaczypawlak: #neurope z tego co pamiętam #!$%@? wolność przekonań. Tu nie ma ślepo podążających mas, za jakąś bzdurną ideą, w przeciwieństwie do #4konserw. Dla jednych Marks to ważny filozof, dzięki którego ideom polepszył się los milionów robotników w Europe Zachodniej, dla innych to główny ideolog komunizmu, który zniszczył Europę Wschodnią. W obydwu punktach widzenia jest trochę racji.
z tego co pamiętam #!$%@? wolność przekonań. Tu nie ma ślepo podążających mas, za jakąś bzdurną ideą, w przeciwieństwie do #4konserw.


@lewaq3000: jak to nie? Tam wszyscy beczą jednym głosem niemalże.

dla innych to główny ideolog komunizmu, który zniszczył Europę Wschodnią. W obydwu punktach widzenia jest trochę racji.


@lewaq3000: A co z resztą świata? Wietnam, Kambodża, Korea, Chiny?
@Kaczypawlak:

Nie słyszałeś o podstawowej zasadzie logiki, że ciężar dowodu należy do twierdzącego? Postawiłeś tezę

Tam wszyscy beczą jednym głosem niemalże.

- to ją wykaż mądralo. Bo jak nie, do dasz postawę do innego twierdzenia - że konserwy to robią k... z logiki. O ile mi też wiadomo, ja żadnej podobnej tezy tu nie postawiłem, więc przestań się wić jak piskorz.
Nie słyszałeś o podstawowej zasadzie logiki, że ciężar dowodu należy do twierdzącego? Postawiłeś tezę


@The_Orz: Ty też;]

- to ją wykaż mądralo. Bo jak nie, do dasz postawę do innego twierdzenia - że konserwy to robią k... z logiki.


@The_Orz: Ja jestem jeden, a Ty już uogólniasz na wszystkich jak na lewaka przystało, więc kto tu robi kurtyzanę z logiki?( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja jestem jeden, a Ty już uogólniasz na wszystkich jak na lewaka przystało, więc kto tu robi kurtyzanę z logiki?( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kaczypawlak:

Ups, nie zauważyłem tego. Pozwól mi się pośmiać za nazwanie mnie, klasycznego liberała, "lewakiem".
Pozwól mi się pośmiać za nazwanie mnie, klasycznego liberała, "lewakiem".


@The_Orz: A w czym niby liberałem jesteś? Poza tym, że sam się tak określasz? Popierasz wolny rynek? Wolność osobistą oraz gospodarczą?( ͡º ͜ʖ͡º) Sam uogólniasz na wszystkie konserwy na moim przykładzie i jeszcze chcesz się z tego "pośmiać"? Co jeszcze mi możesz powiedzieć o takim Marksie? Jaką liberalną literaturę czytasz? Klasykę liberalizmu znasz? Zapodaj z kilka
@Kaczypawlak: O ja pierdykam, co za komedia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po pierwsze, nie muszę Ci się z niczego tłumaczyć o sobie. Jeśli nie wystarczy Ci moja deklaracja poglądów, to sobie poczytaj moje wpisy. Pisałem też nieraz o Marksie, dlaczego się mylił.

A nie uogólniam, bo zaraz Ci mogę dać kilka linków z tego jak konserwy robią parodię z logiki. Albo lepiej, sobie sam poszukaj, na przykład
z tego jak konserwy robią parodię z logiki


@The_Orz: to różnorodna grupa, nie jest jednolita;]

Po pierwsze, nie muszę Ci się z niczego tłumaczyć o sobie. Jeśli nie wystarczy Ci moja deklaracja poglądów, to sobie poczytaj moje wpisy. Pisałem też nieraz o Marksie, dlaczego się mylił.


@The_Orz: A ja jestem Żydem, więc możesz mi naskoczyć antysemito;]