Wpis z mikrobloga

@goomba-pl: miałem wygórowane oczekiwania, bo nie spodziewałem się, że rok czasu może zająć tworzenie płatnej funkcji do zapisów w chmurze. Bo co takiego technicznego dodaje Nintendo Online poza nimi? Po prostu nie rozumiem zwlekania rok czasu z tym serwisem.
Problem polega na tym, że to w takim razie nie tylko ja miałem takie oczekiwania, zobacz na Reddita https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/8hspsa/nintendos_online_service_plans_revealed/
4k komentarzy z czego znaczna większość to narzekanie, że jest słabo.

Myśle, że
  • Odpowiedz
@Reepo: Dlaczego zakładasz, że pracowali nad tym tyle czasu? Mi to wygląda raczej na celowe przeciąganie, żeby na koniec nie popsuć sobie rocznych wyników. Teraz rozpoczął się nowy rok finansowy więc mogą ogłosić coś kontrowersyjnego, a na E3 pokazać coś fajnego dzięki czemu wszyscy zapomną o płatnym online.
  • Odpowiedz
@goomba-pl: to nie mój problem, że tak to właśnie wygląda. Ludzie serio nie mają już problemu z płaceniem subskrypcji za granie Online. Oni przekładając ją dawali znak ludziom, że coś nie gra i muszą dopracować/dodać jakieś funkcje. Widać, że społeczność dała na początku kredyt zaufania dla Nintendo, że mają czas, żeby pododawać funkcje do systemu. Mija rok od premiery - system jest tak samo goły jak był, a Nintendo Online to
  • Odpowiedz
single pograsz bez wykupionej usługi.


@goomba-pl: to akurat bylo logiczne panie gumba, ciekawilo mnie to multi jednak. Trochę dziwnie mimo wszystko, niesmak pewien bym mial mając switcha - ale w sumie od początku tak deklarowali, ze najpierw za darmola a potem płać...
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Nic nie wskazywało na to, że będzie to coś więcej. Nie było, żadnego budowania hajpu, a mimo wszystko ludzie spodziewali się nie wiadomo czego. Sam nie jestem zachwycony tym co wchodzi w skład subskrypcji, ale można powiedzieć, że byłem na to przygotowany.
  • Odpowiedz
@goomba-pl: Planuję kupić Switcha ale doszły mnie słuchy o nowej wersji, jak to N lubi robić ze sprzętem. Wiesz coś więcej na ten temat? Opłaca się kupić obecną wersję za ~1.4k w październiku? Tylko odpowiedz mi proszę obiektywnie a nie jako fanboy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Wy na prawdę myślicie, ze wszystko wydaje się jak tylko jest ukończone? Przecież data premiery może być podyktowana tysiącami różnych czynników niezależnymi od postępów prac programistycznych. Mi to idealnie pokrywa się z końcem roku finansowego... Oczywiście mogę się mylić ale moja wersja zdaje się być sensowniejsza.
  • Odpowiedz
Planuję kupić Switcha ale doszły mnie słuchy o nowej wersji, jak to N lubi robić ze sprzętem. Wiesz coś więcej na ten temat? Opłaca się kupić obecną wersję za ~1.4k w październiku? Tylko odpowiedz mi proszę obiektywnie a nie jako fanboy


@karski88: Z informacji wyciągniętych z aktualizacji systemu konsoli wynika, że jest gotowy nowy SoC oznaczony nazwą kodową T214 (obecny to T210). Nie wiadomo czy chodzi tu o jakiegoś Switcha Pro/Mini/XL/Deluxe/3D/U/Lite
  • Odpowiedz
@karski88: rok temu kupiłem za 1450 ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety N trzyma cene. Co do nowej wersji to nic nie wiadomo, jednak złamanie tegry x1 może sprzyjać temu, że trochę się z nową wersją pośpieszą... ja bym chyba czekał, aczkolwiek z drugiej strony gry i tak muszą być kombatybilne i z tym i z tym więc decyzja jest trudna
  • Odpowiedz
@goomba-pl: @vorio: Patchem nie załatają procesora więc to musi chodzić o coś innego. Właśnie zastanawiam się czy kupić, bo jest hype, czy czekać na nową wersję przy czym liczę na XL, bo miałem okazję grać chwilę na Switchu i moje dłonie są za duże na ten maleńki sprzęt. Gdyby powiększyli pady o jakieś 1-2cm i to samo zrobili z wyświetlaczem to biorę na premierę. A tak może się okazać że
  • Odpowiedz
@karski88: Ja bym brał, nawet jak ogłoszą nową wersję to prawdopodobnie będzie droższa, a nintendo znane jest z tego, że trzyma cene, więc co za problem będzie sprzedać w razie co.
  • Odpowiedz