Wpis z mikrobloga

NIE AKTUALIZUJCIE WINDOWSA!
Wczoraj w nocy przy wyłączaniu kompa zainstalował mi się jakiś major update od windowsa (win10). Dziś rano po odpaleniu kompa nie działał dźwięk, poczta stracila wiadomości i ustawienia, a co najważniejsze wszystkie moje projekty w FL Studio potracily ustawienia w Sylenthcie1. Wszystkie customowe brzmienia, które stworzyłem, poszły się #!$%@?ć. 6 miesięcy pracy poszło się #!$%@?ć. Jestem na etapie nagrywania wokali, ludzie poopłacani, w tym tygodniu miałem zacząć dostawać stemy z woksami, w czerwcu miało to być mixowane i wypuszczane. Cały plan psu w dupę. Dobrze, że mam wyeksportowane instrumentale, to może za kolejne pół roku uda mi się znowu powrócić do wersji wyjściowych tych tracków. Ale tym razem już chyba na Macu i na Abletonie. Windows własnie podpisał na siebie wyrok. Jeszcze nigdy nikt mnie tak nie wyruchał, jak mnie dzisiaj Microsoft wyruchał.

Ps. bede próbował jakoś przywrócić sylentha do działania, chociaż wydaje mi się, że te presety w programie po prostu zostały fizycznie skasowane. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia z Sylenthem, to proszę o kontakt.

#produkcjamuzyki #windows10
  • 94
@pestis: No zapisane miałem tylko projekty, nie zapisywałem osobno stanów kanałów ani presetów wtyczek. Zapisywałem to tylko, gdy przenosiłem jakieś brzmienia z jednego projektu do drugiego.
via Android
  • 0
@sorhu nie wyczyscila, te ustawienia prawdopodobnie byly trzymane gdzies w zakamarkach partycji systemowej, tak przynajmniej to robia inne wtyczki. Ostatni punkt przywracana jest dawno temu, obawiam sie, ze to moze popsuc jeszcze wiecej.
@canto: a widziałem logic pro x w akcji, całkiem przyjemniackie. Ale śmieszna sprawa generalnie, kolega, ktory pracuje na logicu chce przejsc na cubase, kolega ktory ma cubase chcialby przejsc na fl studio, ja mam fl studio chciałbym przejsc na abletona. Nie dogodzisz.
6 miesięcy pracy poszło się #!$%@?ć.


@blasted:
Miałeś efekty swojej sześciomiesięcznej pracy w jednym miejscu.
Na jednym dysku który może się zepsuć.
Na jednym kompie który może się zawirusować cryptolokerem.
W jednym pomieszczeniu które może ci zniszczyć zły współlokator czy pożar.
Na jednym systemie Z WŁĄCZONYMI AKTUALIZACJAMI które wiadomo że mogą powodować błędy.

NAWET MI CIĘ NIE ŻAL
w.....a - > 6 miesięcy pracy poszło się #!$%@?ć.

@blasted: 
Miałeś efekty swojej ...

źródło: comment_2lSRImKUfIUZvLxrRcQNpLClBj6Afunt.jpg

Pobierz
@wamaga: czlowieku, oczywiście, że mam porobione backupy tych projektów, ale nie pomyślałem, że aktualizacja może #!$%@?ć taki detal, jak preset w jednej konkretnej wtyczce. Po wyjściu z roboty będę próbował odpalić te backupy na innym kompie, może coś się uda odsyzkać.