Wpis z mikrobloga

Co jecie aby wbić białko? Tylko z tym mam problem w diecie. Staram się nie jeść dużo prochu (zwykle te 30g/day, czasami 60g jak dużo brakuje).
Wiadomo, kurczak, jakieś serki wiejkie itp - ale ile można to jeść. Jakieś inne pomysły na coś co ma sporo białka? Fajnie też jakby nie było zbyt dużo węgli/tłuszczu, no ale do przeżycia.
Ewentualnie jakieś szybkie/łatwe przepisy? Jak np. nie wiem, serek wiejski z wpc xD
#mirkokoksy #mikrokoksy
  • 41
@berti: Ale ja jestem tego świadom, dlatego szukam pomysłów. Gotowanie nie jest moją pasją, lubię proste/szybkie przepisy i jak najmniej czasu w kuchni, dlatego ten...
@Kodziak: Znaczy jak w #!$%@? węgli wbijasz? Wiesz ja np jak chcę wbić tylko białko to kurak w kostkę na patelnię, chłodzę go później i mieszam w misce z mieszanką warzyw (mam na myśli te mixy sałat) do tego jakiś pomidor, papryka ogórek czy co lubisz i heja. W sumie samo białko i jakieś nikłe węgle (niektórzy wgle nie liczą warzyw).

Może w ten sposób?
@Kodziak: a najzwyklejsze jajca? Możesz np. zrobić omlet z tuńczykiem, cebulką i pomidorkami koktajlowymi na śniadanie czy kolację i już wleci solidna porcja białka. A i z omletami można różnymi pokombinować. Jajka sadzone czy w koszulce też są wypas, czy sałatka z jajkami na twardo, pomidorem i tuńczykiem, cebulką. Poza tym dla odmiany od kurczaka możesz zrobić sobie stejka z tuńczyka, są naprawdę pyszne, jedynie drogie, ale dla jednej osoby dramatu
@Heheszkara: Dzięki za pomysły!
Chili robię dosyć często, kurę faktycznie, pałki muszę ogarnąć (blachę najpierw XD) i zacząć robić bo są świetne.
Klopsiki! Dobrze, że o tym przypominasz. Muszę zrobić bo wieki nie jadłem.
Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kodziak: na zdrowie Mireczku! Myślę, że jeszcze trochę fajnych przepisów można znaleźć, tylko musiałabym nad tym pomyśleć. :D Może wątróbka smażona bez tłuszczu, jeśli lubisz? Albo jakieś wytrawne jajeczne muffinki? Albo kotlety z kurczaka z warzywami? Coś tego typu, tylko najlepiej bez mąki, zawsze możesz dać więcej kurczaka i mniej warzyw, do tego jakiś koperkowy jogurcik naturalny/skyr/grecki i obiad czy obiadokolacja będzie kozak.
@Heheszkara: Siedzę głodny w pracy i przeglądam teraz stronkę którą podlinkowałaś - już się nie mogę doczekać obiadu :D.
Posprawdzam te przepisy, zrobię sobie jakiś mały spis i będę sukcesywnie robił! Dzięki Mirabelko ()
@Kodziak: no te placki wyglądają meeeega, też bym je teraz zeżarła. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem jakie masz osprzętowanie kuchenne, ale jak chciałbyś sobie ułatwić życie to polecam motzno zakup grilla elektrycznego, mega sprawa! Co prawda nie jestem koksem tylko na redukcji, ale kurczak wlatuje często i na takim grillu robi się w 3 minutki, można kupić więcej, zamarynować od razu i wrzucać codziennie na świeżo
@Re-volt: 150g wpc dziennie? Gratuluje pomysłu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tuńczyk ok, ale w umiarkowanych ilo$ciach.

Jeśli dobrze tolerujesz nabiał, to serek wiejski, twaróg z owocami itp.
@wiera87 nie ma w tym niczego złego. 3 miesiace tak żyłem i miałem dobre wyniki badań. Są ludzie, którzy żyją ponad rok na soylent i też nie jest z nimi źle
@Re-volt: jedyny przypadek, gdzie można wprowadzić takie ilości jedzenia z prochu to zaawansowane stadium chorobowe, np. nowotwór przerzutowy, gdzie posiłki w formie stałej mogą być np. zwracane.

Zalecanie takiej ilości prochu zdrowym ludziom, to bardzo słaby pomysł. To suplement, nie substytut posiłku.

Chyba, że ktoś ma w tym interes #pdk
@wiera87: Nikomu tego nie zalecam, ale jak ktos chce to nie jest to niezdrowe. Nawet w podsumowaniu swojego 3-miesiecznego epizodu zalecilem zjedzenie przynajmniej jednego normalnego posilku dziennie. Co za roznica czy zjesz banana calego czy w formie zmiksowanego szejka z wpc i platkami owsianymi. Najwiekszy problem jaki zaobserowalem to odzwyczajenie sie od zucia pokarmow, ale 2 dni i wszystko wrocilo do normy.