Wpis z mikrobloga

Mam pięknego Orienta Flieger, a raczej miałem i szukam dobrego zegarmistrza.

Ostatnio idąc ulicą jakiś facet zaczepił o mnie i wyrwał się teleskop i zegarek upadł na tzw. "kocie łby".
Podniosłem go, kupiłem nowy teleskop ale zegarek coś dziwnie chodził. Co jakiś czas się zatrzymywał i w ogóle nie trzymał czasu.

Oddałem do zegarmistrza na Wiatracznej i usłyszałem, że do wymiany jest balans i naprawa wyniesie 400zl. Oczywiście podziękowałem, bo za tyle mogę kupić praktycznie drugą sztukę tego zegarka.

Czy ktoś w #warszawa lub #zegarkiboners może podpowiedzieć czy mogę to gdzieś naprawić taniej albo samemu? I czy w ogóle da się to naprawić w normalnej kwocie?
tito17 - Mam pięknego Orienta Flieger, a raczej miałem i szukam dobrego zegarmistrza....

źródło: comment_wZzwLSf4MaUIWvaD6KuHmdv2M4H12Q5A.jpg

Pobierz
  • 12
@tito17: nie to urok kopiowanie designu.
Przeciez połowa diverótypu orient ray mako czy inny seiko ma zjechany design z seamastera lub submarinera albo od obu jednocześnie. Najpewniej tak samo jest z aviatorami ale akurat nie kojarze skąd.
@50HerbatGreya ale #!$%@? teraz głupoty. Idąc tym tropem wszystkie szwajcarskie też kopiowały design. Różnica jest taka, że niektóre flagowe modele wbiły się do świadomości konsumenckiej, stąd dużo inspiracji nimi.

Design zegarków typu Pilot B-uhr podyktowany jest specyfikacją jaką wojsko skonstruowało na swoje potrzeby. To nie jest kopiowanie jakiegoś komercyjnego produktu designerskiego, lecz sprostanie warunkom przetargu i tutaj różni producenci mogli się wykazać i zaprojektować zegarek tego typu. Żeby mówić, że seiko kopiuje
via Android
  • 0
@sphinxxx Jednym słowem Fachowiec. Naprawił Orienta w trzy dni. Wymienił włos i życzył sobie za to 100zł. Wyszedłem zadowolony i szczerze tego Pana polecam :)