Wpis z mikrobloga

Muszę wam coś ważnego powiedzieć. Pewnie nie będziecie chcieli mi uwierzyć, tak samo jak ja nie chciałem w to uwierzyć na początku. Otóż Wonziu nie istnieje. To nie jest żaden troll czy #!$%@? pasta - Maciej Makuła na prawdę nie istnieje. Zmyśliliśmy go sobie. Powiecie mi: jak to możliwe, przecież nagrał tyle filmów, ma konto na wykopie, dlaczego miałby nie istnieć? Wonziu jest zbiorową halucynacją, eksperymentem z pogranicza nauki i okultyzmu. Dostrzegają go tylko ludzie, którzy mają ze sobą coś wspólnego. A co my mamy wspólnego? Główny katalizator nie jest do końca znany. W każdym razie - jesteśmy w stanie kumulować pewne cechy i wyświetlać je w postaci różnych projekcji. Jedną z takich projekcji jest właśnie Maciej. Dowodem na to jest sam wygląd Makuły. Wonziu po prostu istniał. Istniał tak długo jak istnieją jego widzowie. Dwadzieścia lat temu wyglądał dokładnie tak samo jak teraz. Jest zawieszony w próżni czasowej, nie starzeje się, ciągle ma tę samą pracę, ten sam level w soulsach. Pomimo tego ciągle zachowuje się jak byt człowieczy. Jego życie jest kształtowane przez porażki i sukcesy wszystkich widzów na świecie. Udało ci się trafić trójkę w lotto? Świetnie - Wonziu właśnie kupił sobie nową kartę graficzną. Straciłeś pracę i toniesz w długach? Maciej zapragnął kolejny kredyt na komputer i go nie dostał. Kopnąłeś małym palcem od stopy w drzwi? Wonziu znowu rage'uje w soulsach. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Byt Macieja Makuły jest mocno ograniczony i prawie całkowicie zależny od nas. To doprawdy dziwaczny fenomen, nie dający się wytłumaczyć na żadnej płaszczyźnie fizycznej lub też metafizycznej. Zdrowi ludzie nie widzą Wonzia. To znaczy - widzą go bardzo niedokładnie oraz nie traktują jak człowieka. Istnieje w ich umysłach jako rozmazany byt wtapiający się w tło. Wiedzą, że ktoś tam jest jednak siła przebicia tego bytu nie jest w stanie trafić do ich świadomości. I kiedy ostatnia widz na świecie skona w męczarniach, Wonziu zniknie ze wszelkich fotografii i już nikt nie będzie o nim pamiętał.
#wonziu #pasta
  • 12