Wpis z mikrobloga

1992 - ID Software wydaje Wolfensteina 3D, gdzie Hitler biega z dwoma minigunami, a później zmienia się w cyborga - nie no, zajebista giereczka.
2009 - Tarantino kręci Inglorious Basterds, gdzie żydowskie komando rozprawia się z przywódcami III Rzeszy - spoko, bardzo dobry film.
2010 - wychodzi arkadowe World of Tanks, które prócz modeli prawdziwych czołgów nie ma za krzty realizmu - zajebiste, zaraz mu przywale z mojego Tygrysa hehe.
2018 - DICE pokazuje trailer kobietą w roli głównej - NO NIE, BABA NA FRONCIE!?!?!?!? PRZEGIELI!!!!! SRAJĄ NA HISTORIĘ!!!!!!

#battlefield #gry #bekazprawakow #neuropa
NapalInTheMorning - 1992 - ID Software wydaje Wolfensteina 3D, gdzie Hitler biega z d...

źródło: comment_aKWOYSZVtNnQ7jjVVadTkirWtuIApXv9.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
ak umiesz into angielski to polecam


@Python: no i co z tego wynika? Wypowiada się kobieta, więc problem nie istnieje? I jeszcze raz, nie lub sobie BFV i krytykuj sobie za brak realizmu. Twoje prawo. Ale jeśli robisz to jednocześnie ignorując ten sam lub większy brak realizmu w innych wytworach kultury to jesteś hiokrytą. Jeśli z kolei najbardziej boli cię to, że dali tam kobietę, to jesteś szowinistą.
  • Odpowiedz
@Guzkow: ok, to weźmy na warsztat Bękartów Wojny.
Jest to film o IIWS? Jest.
Są lasery, dinozaury itp? Nie ma.
Są autentyczne bronie, mundury, postacie? Są.
Czy twórcy trąbili i ostrzegali w mediach "ludzie, to z zabiciem Hitlera na końcu to ściema, tak naprawdę to tak nie było"? Nie.

Dlaczego więc na Tarantino nie spadła powszechna krytyka dotycząca wypaczenia historii? Dlaczego widzowie nie potrzebowali wyjaśnienia, żeby zrozumieć, że jest to fikcja,
  • Odpowiedz
@Majk_: Nie tyle w temacie, bo jak bardziej się zagłębiam w temat to wcale nie chodzi o kobiety i czarnoskórych, a o cholerne katany i walkę z protezami. Nie wspomnę o nieodpowiednich strojach (gość wyglądający na Kratosa wygląda jak z współczesnego FPSa)
i jak to wytłumaczysz? Czy dalej będziesz się śmiać że uuuuu te zue prawaki #!$%@?ą to co zwykle.
I nawet prawakiem nie jestem, boli mnie aż takie zaniedbanie, jeśli
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Przedstawiam Ci inny punkt widzenia, chyba że go olewasz bo to tylko kobieta mizoginie.

Twoje prawo. Ale jeśli robisz to jednocześnie ignorując ten sam lub większy brak realizmu w innych wytworach kultury


No tak. Bo inne wytwory które wspominasz krzyczały na lewo i prawo że to będzie "best ww2 experience evaaah!"
Nawet przecież na karcie z pierwszym wolfem pisało ze to lekcja historii he he pic rel
Python - @NapalInTheMorning: Przedstawiam Ci inny punkt widzenia, chyba że go olewasz...

źródło: comment_gv8E9PrHdPWX4liAMjD91nX5FIw8eKZx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Bo wiedząc, że ten film będzie o żydowskim komandzie polującym na nazistów widzowie nie oczekiwali Pianisty. Inaczej niż w nowym Bfie, gdzie spora liczba graczy liczyła na duchowe nawiązanie do BFa 1942.
Także nie mam Weltschemrzu z powodu V-1, strzelania z MG 42 z biodra, Chruchilla przebijającego się przez dom czy skoków z okien, bo to wszystko pasuje do II Wojny w wydaniu DICE. M.in. kobiety z protezami w tym
  • Odpowiedz
ja #!$%@? chłopaki. Nie chodziło o tworzenie filmu dokumentalnego tylko balans pomiędzy dobra zabawa a realizmem. Jeżeli to zostaje radykalnie zaburzone to nie ma co się dziwić, ze producent zbiera baty. Nie chodzi przecież o to, żeby postać ginęła po infekcji, której nabawiła się w pierwszym akcie gry po przypadkowym postrzale.


@ZaplutyKarzelReakcji: No i w jaki sposób taki balans zakłóca postać kobiety? Dla Ciebie fakt, że kobieta biega z karabinem to
  • Odpowiedz
@rzep: zauważ o czym pisałem. Kobiety z metalowym kikutem, ubranej jak z fallouta i pastelowych kolorkach. Poza tym juz sam fakt grania kobieta biegającą po froncie zaburzyłby mój komfort grania w to, bo kobiet na froncie nie było, ale gdyby nie te pozostałe atrakcje to pewnie był olał.
  • Odpowiedz
@rzep: Nie wiedziałem, że jestem prawakiem xD. Chodzi o sam fakt, że twórcy zapewniały o faktach historycznych. I nie chodzi o samą kobietę #!$%@? mać, gdyby była sama kobieta ok. Ale kobieta z widelcem zamiast ręki #!$%@? niemców jak chce - trochę steampunkowo-wolfensteinowo, żołnierz brytyjski(?) z kataną na plecach. To przypomina CoDa, a nie BFa. Nie skreślam do końca tej gry, ale warto sobie uświadomić, że to nie jest jakiś prawacki
  • Odpowiedz
wiedząc, że ten film będzie o żydowskim komandzie polującym na nazistów widzowie nie oczekiwali Pianisty.

@Guzkow: jesli żydowskie komando polujące na nazistów wystarcza, aby skumać, że to fikcja i zabawa konwencją, to dlaczego żołnierz z kataną uciekający przed spadającą V1 nie wystarcza, by skumać, że to fikcja i zabawa konwencją?
  • Odpowiedz
dlaczego żołnierz z kataną uciekający przed spadającą V1 nie wystarcza, by skumać, że to fikcja i zabawa konwencją?


@NapalInTheMorning: ależ wystarczy. Ludzie juz zrozumieli i stąd rozczarowanie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Bo dowiadujesz się o tym z trailera/ opisu filmu. W tym wypadku mamy trochę inną sytuację. DICE ma dwie główne serie gier - Bad Company i Battlefield. Battlefield począwszy od początku serii jest rozpierduchą osadzoną w danych realiach i nawiązuje do tego postaciami, uzbrojeniem, mapami. Nie ma tam najemników w różowych włosach. Bad Company to swoiste Saints Row, gra nastawiona na humor, pełną "kustomizację". DICE na początku milenium wypuściło już
  • Odpowiedz
@Python: @pan-bartolomeu-dias: przecież ja nie mam żadnego problemu z tym, że komuś się BFV nie podoba. Sam należę do tej grupy.

Nabijam się z ludzi, którzy oburzają się „na polityczną poprawność” bo ktoś wsadził kobietę do giereczki o wojnie.

https://www.change.org/p/andrew-wilson-ea-ceo-return-battlefield-to-its-original-state-and-stop-politically-correct-narratives?recruiter=862832749&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_for_starters_page
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: albo trollujesz albo serio jestes slabo rozgarniety, kazdy wie ze chodzi o poprawnosc polityczna wciskana na sile bo inaczej #!$%@? sie jakas organizacja, a ludzie maja tego dosc, sytuacja identyczna jak w kinie, tu nie chodzi o zaden realizm
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Strasznie irytuje mnie spłycanie problemu do polityki. Po obu stronach.

Stąd moja "agresja" w temacie bo o ile dla żartu na początku było trochę stulejarstwa czepiającego sie samego faktu tego że jest kobieta to temat szybko został zalany rzeczowymi argumentami, czepianiem się settingu, klimatu, historycznej poprawności.

Naprawdę jest dużo ludzi którzy sobie cenią tą historyczną dokładność i nazywanie ich rasistami/mizoginami przez media i lewicową część graczy jest naprawdę krzywdzące. Daleko
  • Odpowiedz