Wpis z mikrobloga

Steem jest moim ulubionym projektem blockchainowym, ale skłamałbym gdybym twierdził, że wszystko jest tam idealnie.

Wiele osób w dalszym ciągu słusznie narzeka, że najlepsze treści dostają groszę, gdy jakieś przeciętności świecą w trending. Problemów jest jeszcze dużo więcej, ale problem wynagradzania najlepszych treści postanowiliśmy spróbować rozwiązać, budując Wise - protokół drugiej warstwy dla blockchaina Steem, mający ułatwić mądre głosowanie.

W załączniku krótkie TL;DR;, a w poście linkowanym poniżej już nieco dokładniejsze wyjaśnienie :)

- Wise - słów kilka o projekcie majacym ambicje odmienić Steem

#kryptowaluty #steem #steemit #dtube #strimi #dlive
noisy - Steem jest moim ulubionym projektem blockchainowym, ale skłamałbym gdybym twi...
  • 10
@fervi: szczerze mówiac zdziwiłbym się, gdyby to wykluczyło boty. Raczej ma to być alternatywa dla osób, które chcą mieć alternatywny sposób wpływania na widoczność swojego posta.

Natomiast to narzędzie może być z kolei bardzo fajnym narzędziem nacisku. Np. będzie reguła, która będzie zabraniała używać mojego głosu na osoby, które kupują głosy u botów :D :)

Jeżeli wystarczająco dużo osób taką regułe zacznie używać, to będzie ciekawie :)
@noisy: Kupowanie głosów złe ... Znasz moją odpowiedź na niektóre boty typu dtube / dlive :D

Pytanie czy coś z bota dużego powstanie (takiego naprawdę dużego). Ale na razie muszę obejrzeć pełny materiał
@fervi: może to zbyt duże marzenie... ale wyobraź sobie, że cały projekt zaczyna zdobywać popularność, a następnie Steemit wyłącza delegacje dla DTube i DLive, po to, by wszystkim osobom powyżej reputacji 35 dać dodatkowe głosy na głosowanie specjalnie na treści od DTube i DLive.

Sytuacja co prawda mało prawdopodobna, sytuacja nadal daleka od idealnej, ale nagle to społeczność była by odpowiedzialna za głosowanie, a nie nie wiadomo kto.
@noisy:

Mechanizmy teorii gier


https://memeguy.com/photos/images/the-fibonacci-spiral-256416.jpg

Reputacja poniżej 0


Uuuu, antyberniesanderyzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co jak ktoś ma 1 głos miesięcznie?


Nie użyje do ostatniego tygodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomysł ciekawy, ale pytanie jak będzie odbywać się to głosowanie. Kolejny interfejs? Może reguła (dajesz upvote za 50% to dostajesz X od kogoś tam) [albo dodatek do przeglądarki wszczepiający się w stronę]
@fervi: tak, docelowym rozwiązanie będzie rozszerzenie do przeglądarki. Jestem też po rozmowach z twórcami obecnych rozszerzeń - wstępnie są na tak, by dodać support.
Jeżeli wystarczająco dużo osób taką regułe zacznie używać, to będzie ciekawie :)


@noisy: czyli typowe rzeźbienie w g..., tworzenie "lepszego" świata kończy się zwykle tym gorszym
@zino: użyje innego artumentu. Dzisiaj się dowiedziałem od kogoś, że nasz projekt wcale nie wymyśla koła na nowo, tylko generalnie modeluje dokładnie to samo zachowanie, które od kilkudziesięciu lat sprawdza się przy tworzeniu kernela Linuksa - jednego z najbardziej ambitnych projektów informtycznych, jakie świat widział :)

tworzenie "lepszego" świata kończy się zwykle tym gorszym


a z tym się zgadzam! Jasne, że jest ogromna szansa, że nam się nie uda. No jasne!
noisy - @zino: użyje innego artumentu. Dzisiaj się dowiedziałem od kogoś, że nasz pro...