Wpis z mikrobloga

Co te feministka mają z głową... Sytuacja dość ciekawa.
Na #uwm weterynaria tradycją jest, że co roku w czerwcu organizowany jest piknik weterynaryjny dla studentów oraz prowadzących zajęcia. Świetna inicjatywa, gdyż można napić się piwka, poheheszkować, zintegrować się z profesorami i zawiązać ciekawe znajomości. Zwyczajem jest, że organizacją zajmują się studenci, mianowicie wnoszenie krzesełek, grill itd. Nie jest to może jakaś najcięższa rzecz do organizacji, ale jednak wymaga podziału pracy, aby nie było sytuacji, że jedna osoba robi wiele albo nikogo nagle nie ma aby posprzątać. Starosta więc podzielił kto ma się zajmować wnoszeniem ław, grillem i porządkami na bieżąco, tutaj właśnie powstał problem, gdyż tak to wymyślono, że chłopaki zajmą się wnoszeniem cięższych elementów a dziewczyny porządkami. Jakaś studentka wysłała tą listę na jakąś grupę feministek na FB. One to podłapały i zaczęły smrodzić jak to na uczelni kobiety mają źle, jaki to szowinizm kazać kobietom sprzatać, one też chcą wnosić ławe. Jedna z kobiet zaczęła pisać, że ona chce te ławy ciężkie wnosić... Oskrażyły kompletnie niewinnego doktora, który organizuje ten piknik. Nazwały go nawet Januszem, który wykorzystuje kobiety. Zarzucano, że nauczyciele akademiccy wpuszczają studentki do dziekanatu i je tam bzykają. Nadgorliwość doprowadzi do tegoo, że fajna, tradycyjna inicjatywa może zgasnąć, gdyż profesorowie mogą uznać, że studenci kompletnie nie chcą się integrowac, a wręcz przeciwnie, czekają aby tylko im dać pstryczka w nos. Jeszcze niewiadomo jak się rozwiąże ale już odbiła się dość szerokim echem.
#studia #olsztyn #feminizm #takbylo #logikarozowychpaskow
Jad_Kielbasiany - Co te feministka mają z głową... Sytuacja dość ciekawa. 
Na #uwm we...

źródło: comment_r50rHi50qMiwqxq5DULkac8MqUUwRhYr.jpg

Pobierz
  • 33
No widzisz, czyjś seksizm może doprowadzić do tegoo, że fajna, tradycyjna inicjatywa może zgasnąć. A wystarczyłoby nie pisać głupot w nawiasach.


@MinnieMouse0: Wiadomo, można było zmusić jakieś kobiety do noszenia ciężkich mebli, a jak się nie zgodzą, to robić im problemy na uczelni za brak współpracy przy organizacji wydarzeń wydziału.

To dopiero byłaby równość.
@Lawrence_z_Arabii: Bardzo mnie ciekawi dlaczego seksiści tak się przywalają do tego że głupie baby chco meble nosić hehe a nie dadzo rady, ale już jakoś nikomu nie przeszkadza fakt, że facet według tej głupiej rozpiski nie może przygotowywać jedzenia. Można by co prawda zmusić jakiegoś chłopaka który w życiu ugotował tylko wodę na zupkę chińską do gotowania i robić mu problemy, jeśli nie podoła, nie?
Szkoda, że w wąskim umyśle tego
@mozgus: Dlatego nawet największy pasjonat kuchni i król marynat nie może zorganizować jedzenia na piknik, bo nie jest dziewczyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Profesjonalna organizacja eventu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Profesjonalna by była, gdyby wybierano osoby względem umiejętności a nie zawartości majtek ale to jest kolejna rzecz która się seksistom w główce nigdy nie zmieści.
Bardzo mnie ciekawi dlaczego seksiści tak się przywalają do tego że głupie baby chco meble nosić hehe a nie dadzo rady, ale już jakoś nikomu nie przeszkadza fakt, że facet według tej głupiej rozpiski nie może przygotowywać jedzenia. Można by co prawda zmusić jakiegoś chłopaka który w życiu ugotował tylko wodę na zupkę chińską do gotowania i robić mu problemy, jeśli nie podoła, nie?


@MinnieMouse0: A to jakiś facet rzuca się
@MinnieMouse0: @mozgus: @Lawrence_z_Arabii: Jako osoba znająca to zamieszanie od wewnątrz mogę powiedzieć tyle, że zostały zrobione z igły widły, bo przedstawiona lista jest luźną sugestią jaki powinien być podział. Do tego nazwy czynności są dosyć okrojone, bo każdy student wie (no prawie) wie co się pod nimi kryje. Rozstawianie mebli, to nie tylko noszenie ławek i stołów, które są faktycznie ciężkie, ale też rozstawianie ciężkich parasoli i tych betonowych
Jeśli dla ciebie jakimś poważnym problemem jest to, kto co robi na jakimś gówno-pikniku, w jakiejś uczelni na końcu świata, to znaczy że feminizm powinien wyginąć, skoro już za takie rzeczy się bierze.


@Lawrence_z_Arabii:

Klasyczny argumentum ad absurdum, nie masz argumentów i wychodzi na to że nie masz racji - zacznij używać chwytów erystycznych, może ktoś się na to nabierze.

Wiadomo, do noszenia mebli są potrzebne jakieś specjalne talenty, a nie
Jako osoba znająca to zamieszanie od wewnątrz mogę powiedzieć tyle, że zostały zrobione z igły widły, bo przedstawiona lista jest luźną sugestią jaki powinien być podział.


@Mishkaliina: Ja doskonale wiem, że się tam robi z igieł widły, bo te internetowe feministki niczego innego nie potrafią, tak jak nasza @MinnieMouse0 .

Na tym żałosnym facebookowym profilu wojujących feministek nie widzi się nic złego w tym, że są tworzone wykłady, na które nie