Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 564
Właśnie usłyszałam na religii, że w winie i chlebie po "przemianie" wykryto ludzkie DNA i wcale nie księdza czy coś tylko Jezusa xdd co oni biorą, też chcę xd
#bekazkatoli #ateizm
  • 75
  • Odpowiedz
@Lucy01: przeczytaj zatem zanim wyśmiejesz, w sumie 2 patomorfologów potwierdziło że był w tej hostii fragment mięśnia sercowego od żywej osoby, nie widzę by gdzieś ktoś stwierdził czyje to było serce ale temat generalnie ciekawy.

link
  • Odpowiedz
@Lucy01: normalnie człowiekowi zapali się czerwona lampka nad głową jeśli coś takiego usłyszy, ale religia osłabia (albo wygasza całkowicie) sceptyczne myślenie.

Dodatkowo:

to właśnie ta bakteria mogła być odpowiedzialna za niektóre przypadki rzekomo będące cudami eucharystycznymi


https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82eczka_krwawa

To "ludzkie DNA Jezusa" wymagałoby konkretnych dowodów. Jakby ktoś stwierdził, że wykrył pozaziemskie DNA to opinia kilku osób nawet z tytułami naukowymi nie byłaby wystarczająca. Tak samo tutaj.

Sceptyczne myślenie przede wszystkich, aby nie
  • Odpowiedz
To "ludzkie DNA Jezusa" wymagałoby konkretnych dowodów


@Racjonalnie: tylko jakich? Przewagi liczebnej tej czy tamtej opinii? Jeden rabin powie tak, drugi powie nie – zależnie co chce widzieć.
  • Odpowiedz
@wuju84: No i? Patomorfolodzy mogli kłamać. Taka sytuacja powinna być przetestowana w kontrolowanych warunkach, a wyniki ich badań powinny być opublikowane. Artykuł który podałeś nie ma źródeł. Autor tego artykułu też mógł kłamać. Skąd ja mam wiedzieć że jest to prawdą?
  • Odpowiedz
@Lucy01: przeczytaj zatem zanim wyśmiejesz, w sumie 2 patomorfologów potwierdziło że był w tej hostii fragment mięśnia sercowego od żywej osoby, nie widzę by gdzieś ktoś stwierdził czyje to było serce ale temat generalnie ciekawy.

link


@wuju84: czy to ten slynny XXI wiek? ohui
  • Odpowiedz
@Zerp: tak, XXI wiek. Dostęp do informacji pozwala na poznanie całości historii i pod tym linkiem jest to mniej więcej opisane. Ocena rzetelności badań nie należy do mnie.
@Doman_60: ja tam nie oceniam autentyczności, uważam jedynie że to ciekawy wątek :)
@#!$%@?: ojoj pośpiech :D
  • Odpowiedz
@wuju84: bakteria nie wytworzy takiej tkanki, ale:
- można coś pomylić
- można celowo kogoś wprowadzić w błąd - dla pieniędzy, dla sławy, dla "wyższego dobra", itd. Nawet zatwardziały ateista może dla sławy puszczać w świat takie twierdzenia
- ktoś po drodze może przekazać inny wynik niż uzyskano
- itd

@Juzef:

tylko jakich?


Nie budzących wątpliwości jak przy takich cudach.
Zdjęcie może być dobrym dowodem jeśli chodzi o to, że
  • Odpowiedz