Wpis z mikrobloga

@Lucy01 a tak z ciekawości ile masz lat? :D ja chodziłam do mocno świeckiego liceum i w 2 klasie jak już ktoś skończył 18 lat to dawali nam oświadczenia czy chcesz chodzić na religię czy nie, do dziś propsuje to liceum <3
@krzychkrzych nie wiem skąd tyś to wziął, ale ten artykuł też nie ma źródeł. Jest tylko napisane że w roku takim a takim WHO i UN przeprowadzili dochodzenie i powiedzieli że nauka nie może tego wyjaśnić. W 1976!
Już moja skarpetka jest bardziej wiarygodna.
metropolita miał odmówić, tłumacząc, że sprawa wymaga spokoju


@yorrick: skoro widzi, że nie wynika z tego dobro, a domniemany cud staje się narzędziem do okładania się nawzajem, to ma takie prawo.

Jak komuś zależy, żeby przekonać kogoś do uznania cudu, to musi się postarać


@Racjonalnie: nie wyobrażam sobie takich dowodów. Ktoś beton-sceptyczny zawsze znajdzie "ale". Ktoś inny po drodze może uwierzyć, ale właśnie: to będzie wiara, która właśnie na tym
@Racjonalnie ale mylisz dwie rzeczy. Ta bakteria odpowiada za wrażenie krwi czy krwawienia a nie za fałszywe wykrycie tkanek. Do tego zawsze przed ogłoszeniem cudu w przypadku krwawienia hostii zawsze są robione badania wykluczające obecność tej bakterii. I właściwie w pierwszej kolejności. Co do rzetelności tych badań i prawdziwości cudów się nie wypowiadam
w sumie 2 patomorfologów potwierdziło że był w tej hostii fragment mięśnia sercowego od żywej osoby


@wuju84: niby tak, ale nie do końca

edit lol książke napisali o tej bzdurze, ja #!$%@?, niesamowite jak można szmacić naukę
@Racjonalnie: @ArtWrt147: http://www.therealpresence.org/eucharst/mir/emc_book003_pdf/e_mir_st_children_02_04.pdf na wielu stronach jest to wspomniane, to pierwsza lepsza z brzegu. Generalnie cud ten budzi i tak spore kontrowersje, prawda jest to, ze ten jak i wiele innych cudow eucharystycznych nauka nie jest w stanie racjonalnie wyjasnic. A bakteria serratia to pierwsza rzecz ktora sie sprawdza juz na poziome koscielnym. Odrzucono ponad 1000 fakeow, a oficjalnie uznanych jest troche ponad 100. Akurat kosciol jest powsciagliwy i ostrozny
@wuju84: dlaczego uważasz to za ciekawe skoro nie ma żadnych dowodów ani badań naukowych? Ja mogę rzucić bez dowodu ze widziałem wczoraj pozaziemską cywilizacje i mam potwierdzenie, tez uznasz to za ciekawe?
@Krisskow: no właśnie na tyle ciekawe że szukałem badań naukowych albo dowodów, taki typ człowieka że jak widzi słyszy o czymś dziwnym, nietypowym to szuka na ten temat informacji. Na razie nie udało mi się znaleźć żadnych konkretów. Rozumiem że tobie wystarczy przeczytanie nagłówka w internecie, mi nie, ja drążę temat.
@Lucy01: @wuju84: @johny-kalesonny: @krzychkrzych:

Łapcie fragment:

Kuria białostocka dostała jednak kolejne badanie. Wykonał je z własnej woli doktor Leonard Pikiel ze szpitala Świętego Wojciecha w Gdańsku. Pikiel, patomorfolog, oprócz badania wycinków tkanek, z pasją zajmuje się zagadkami historii medycyny, jak śmierć Chrystusa.

Na trzech stronach swojego raportu o cudzie w Sokółce, w którym prosi by 'ze względu na delikatność sprawy materiał nie był w żadnej formie publikowany', opisał