Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 564
Właśnie usłyszałam na religii, że w winie i chlebie po "przemianie" wykryto ludzkie DNA i wcale nie księdza czy coś tylko Jezusa xdd co oni biorą, też chcę xd
#bekazkatoli #ateizm
  • 75
  • Odpowiedz
@Racjonalnie: ciężko w sumie o dotarcie do wyników i metod badań, nawet tych z zakładu medycyny sądowej który potwierdzał obecność fragmentów mięśnia sercowego,
@Cineczeq: heh no niestety część ludzi będzie się modlić nawet do matki boskiej "paździochowej" :)
  • Odpowiedz
@wuju84:

ciężko w sumie o dotarcie do wyników


Zazwyczaj tak to się właśnie kończy. Jeśli ktoś ogłasza rewolucję większą niż odkrycie ewolucji, heliocentryzmu, czy pozaziemskiego życia, to niech przedstawi coś odpowiedniego.

Bez tego to tak słabo wierzyć w coś takiego... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Racjonalnie: niby publikacje na ten temat są w jakichś normalnych portalach i mówi się w nich o wynikach choćby badań z zakładu medycyny sądowej, który pewnie jest dość wiarygodny ale jak próbuje dotrzeć do konkretu to już dupa wyniku nigdzie nie ma :D
  • Odpowiedz
  • 4
Właśnie usłyszałam na religii, że w winie i chlebie po "przemianie" wykryto ludzkie DNA i wcale nie księdza czy coś tylko Jezusa xdd co oni biorą, też chcę xd

#bekazkatoli #ateizm
@Lucy01 Ja nie rozumie innej rzeczy. Nawet jak założymy, faktyczne chleb zmienia się w ciało Jezusa i jest jego DNA - to to ma być jakiś plus? Przeciez to kanibalizm wówczas.
  • Odpowiedz
  • 3
Przeciez to kanibalizm wówczas.


@Variv: Ale rytualny, więc wszystko jest git. A poza tym to ma głębsze znaczenie, którego nie rozumiesz.
@violent_delights Może mieć i 100 znaczeń, tego przecież nie neguje, że zbaczenia ma . I tak pozostaje takim samym kanibalizmem jak np. zjadanie przez afrykańskiego wojownika serca pokonanego wroga aby zyskać jego siłę.
  • Odpowiedz
2 patomorfologów potwierdziło że był w tej hostii fragment mięśnia sercowego od żywej osoby


@wuju84: Ja #!$%@?, to się nadaje na sprawę dla policji a katolicy się cieszą xD
  • Odpowiedz
w sumie 2 patomorfologów potwierdziło że był w tej hostii fragment mięśnia sercowego od żywej osoby


@wuju84: Muszę znajomych archeologów poprosić, żeby potwierdzili istnienie imperium lechickiego. Mówisz, że wystarczy tylko dwóch? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli kolejni będą wyrażać wątpliwość, to będziemy odsyłać do tych dwóch pierwszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to taki cud łamie przynajmniej jedno podstawowe prawo
  • Odpowiedz
Nie budzących wątpliwości jak przy takich cudach.


@Racjonalnie: to ja wiem, ale co nie będzie budziło wątpliwości? Rzecz dla laika wydaje się prosta: stwierdzić, czy kawałek czerwonego czegoś jest tkanką ludzką albo nie. Ale nawet jak to ponad wszelką wątpliwość zostanie ustalone, zawsze można kwękać, że oszustwo – owszem, tkanka ludzka, ale podłożyli dla picu.
Ile by się nie nadowodzić, na końcu i tak wszystko się do wiary sprowadza.
  • Odpowiedz
@Racjonalnie: @ArtWrt147: http://www.therealpresence.org/eucharst/mir/emc_book003_pdf/e_mir_st_children_02_04.pdf na wielu stronach jest to wspomniane, to pierwsza lepsza z brzegu. Generalnie cud ten budzi i tak spore kontrowersje, prawda jest to, ze ten jak i wiele innych cudow eucharystycznych nauka nie jest w stanie racjonalnie wyjasnic. A bakteria serratia to pierwsza rzecz ktora sie sprawdza juz na poziome koscielnym. Odrzucono ponad 1000 fakeow, a oficjalnie uznanych jest troche ponad 100. Akurat kosciol jest powsciagliwy i ostrozny
  • Odpowiedz
@Lucy01:
@wuju84: wystarczyło mi 3 minuty researchu. Badanie zrobiła z partyzanta bardzo religijna pani profesor. Nigdzie nie jest udokumentowane, a jej uczelnia nie firmuje go:

Uniwersytet Medyczny odcina się oficjalnie od wyników tych badań i podkreśla, że uczelnia ich nie firmuje. Takie jest stanowisko rektora uczelni, które prof. Chyczewski, jako rzecznik prasowy, prezentuje w najnowszym numerze wydawanego na uczelni pisma "Medyk białostocki". W czwartek stanowisko udostępnił PAP.

"Myśmy tego nie
  • Odpowiedz
@Juzef:

ale podłożyli dla picu.


i tego także wykluczyć się nie da. Dla rozgłosu czy pieniędzy można i takich rzeczy się spodziewać.

Jeśli ktoś stwierdzi, że opłatek zamienił się w złoto i znajdziemy tam złoto, to mamy uznać że tak musiało być? Przecież podłożenie złota jest o wiele bardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem.

Jak komuś zależy, żeby przekonać kogoś do uznania cudu, to musi się postarać - ja mam prawo wymagać konkretnych dowodów.
  • Odpowiedz
@Racjonalnie: Uzylem skrotu myslowego, sorka, mialem na mysli, ze potwierdzono przeprowadzenie badan w sposob prawidlowy i rzeczywiscie tkanka sercowa jest polaczona strukturalnie w niewytlumaczalny sposob z chlebem.
  • Odpowiedz
  • 0
@yorrick szukałem badań o których była mowa w przypadku z Legnicy. Tam wspomniano o badaniu zakładu medycyny sądowej i tego źródła nie mogę znaleźć. Co do kłamstwa katolików.. kościół nie potwierdził nigdy ze był to cud wiec ochlon.
  • Odpowiedz