Wpis z mikrobloga

1. Korzystaj z firmy outsourcingowej o nazwie X
2. Płać im co miesiąc
3. Firma x nie odprowadza należnych składek za swoich pracowników przez 3 lata
4. US i ZUS "nagle odkrywa" że hajs się nie zgadza
5. Firma x znika
6. Fiskus przychodzi do ciebie i pyta gdzie jest hajs
7. skąd mam #!$%@? wiedzieć, to wy jesteści zusem nie ja
8. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
oooooooooooooooooooooooo
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
ooooooooooooooooooooooo
mamy to w dupie, dawaj hajs z odsetkami albo blokujemy ci konto"
10. Idziesz do PiPu
11. Spoko ziomek PiP mówi, że wszystko było ok i to nie Twoi pracownicy
12. ZUS: "#!$%@? mam na PIP, gdzie mój hajs?"
13. Idziesz szukać sprawiedliwości w sądzie
14. Sąd: " z kogo łatwiej ściągnąć kasę? z ciebie leszczu! dawaj hajs"
15. sądź się kilka lat
16. cdn



#biznes #polska #dzikikraj #zlodzieje #europejskitrybunalsprawiedliwoscinadchodzi #ciekawostki #prawo #reeeeee #firma #podatki
  • 100
  • Odpowiedz
@musztym: więc kolejne pytanie, czy twoi pracownicy nie protestowali że dostaną gorsze umowy i będą zarabiać mniej? wiem, wolny rynek itd, no ale mimo wszystko. Natomiast jeśli twoi byli pracownicyzarabiali tyle samo na takich samych umowach a ty płaciłeś za to wszystko innej firmie mniej niz cię to kosztowało wcześniej to co ty sobie wyobrażałeś? Że ta firma to święty mikołaj, prowadzą działalność z zakresu outsourcingu pracowników, i robią to
  • Odpowiedz
i bez pomocy urzędników taki wałek by nie przeszedł.


@musztym: czy ja wiem? w naszym przypadku to w większości jakieś działalności nowo powstałe ściągające ludzi z ukrainy. w jaki sposób mówisz że urzędnicy im pomogli?
  • Odpowiedz
Urzędnicy też. Dlaczego ciągle omijasz fakt, że według urzędów wszystko było ok i nie przyczepili się do firmy która przestała płacić za kilkuset pracowników z dnia na dzień


@musztym: To pozwij też urzędników skoro czujesz się wprowadzony w błąd. Przecież takie sprawy ZUS wygrywa regularnie i można było się spodziewać jak to się skończy. I pisze to bez złośliwości.
  • Odpowiedz
@Jotem323: wyżej wszystko napisałem wobec czego mam zastrzeżenia. Gdybym nie sprawdzał tej firmy to niebyłoby tematu. Ale jak urzędnik mówi, że jest ok, a potem domaga się kasy to się na to nie zgodzę.
@stan-tookie-1: weź przestań płacić zus i vat to pogadamy :)
  • Odpowiedz
@musztym: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zus-outsourcing-pracowniczy-raport-nik,146,0,2166418.html

(...) ZUS, jak i organy podatkowe uznawały, że umowy outsourcingowe od samego początku były nieważne, ponieważ faktycznie nie doszło do przejęcia pracowników. A skoro tak, to niezależnie od treści umów, ciężar odprowadzania składek i zaliczek na podatek PIT nadal - ich zdaniem - spoczywał na pierwotnym pracodawcy i opierając się na takim modelu z początkiem roku 2013 podjęto działania windykacyjne.


Krótko mówiąc, kolego, zawierasz umowę z wadą prawną
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: tu możesz sobie poczytać jak to wyglądało (chociaż sądzę, że już wiesz).

1 lipca 2012 r. pomiędzy firmą podatniczki a R. Spółką z o. o. została zawarta umowa – zgodnie z którą na podstawie art. 231 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy (t.j.: Dz. U, 2014 r. poz. 1502 ze zm.; dalej "k.p.") firma podatniczki jako dotychczasowy pracodawca przekazała, a nowy pracodawca R. Spółka z o. o.
  • Odpowiedz
Interes życia, to cyganie na autostradzie sprzedający pierścionki ze złota wzbudzają większe zaufanie, niż to...


@Jotem323: No właśnie o to chodzi - ja rozumiem, że OP czuję się oszukany ale to tak klasyczne zagranie, że szkoda gadać. Serio, ja nie jestem super specem od ubezpieczeń społecznych a znam ten numer więc o czym my mówimy...
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: nie będę płacić za nieporadność urzędników. Tyle odpowiadałem to odpowiedz teraz Ty W jaki sposób można przez 3 lata nie płacić zusu i vatu za kilkuset pracowników?
@URBN_Rider: uznawały jak straciły pieniądze, wcześniej było ok :)
  • Odpowiedz
@musztym: odróżnij "było ok" od "nie mieli procedur ani fizycznej możliwości, by zweryfikować wszystkich przedsiębiorców z wałkami", co też wskazał NIK po swojej kontroli przeprowadzonej w ZUS i fiskusie

Po prostu #januszeoptymalizacjipodatkowej w pełnej krasie. Jak się za oszukiwanie Państwa bierzesz, to się po porady chodzi do prawnika a nie do urzędnika ¯\_(ツ)_/¯

@Ogar_Ogar: to jest taka sama "optymalizacja" jak zakładanie DG za granicą i później zdziwienie, że trzeba PIT
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: dlaczego nie mieli wcześniej zastrzeżeń co do firmy x, która rekomendował między innymi wojewoda Mazwoieckiego? Dlaczego urzędy które nie straciły wydawały/wydają pozytywne opinie, że wszystko było zgodnie z prawem? Jak można nagle przestać płacić i być niepokojonym przez x lat? Dlaczego większym firmom umorzono skoro brali udział w tym "wale"? Dlaczego sędzia mówi mi, że ścigają mnie bo ja nie ucieknę?
  • Odpowiedz
@musztym: ale kto nie miał zastrzeżeń? Jako zwykły człowiek miałam i nie potrzebuje do tego ostrzeżeń z ministerstwa. Po tylu aferachbi skandalach nie ma co wierzyć w pewność prawa.
a w Amber Gold też wierzyłeś?
@ecco: sprawa royal i kuk
  • Odpowiedz