Wpis z mikrobloga

1. Korzystaj z firmy outsourcingowej o nazwie X
2. Płać im co miesiąc
3. Firma x nie odprowadza należnych składek za swoich pracowników przez 3 lata
4. US i ZUS "nagle odkrywa" że hajs się nie zgadza
5. Firma x znika
6. Fiskus przychodzi do ciebie i pyta gdzie jest hajs
7. skąd mam #!$%@? wiedzieć, to wy jesteści zusem nie ja
8. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
oooooooooooooooooooooooo
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
ooooooooooooooooooooooo
mamy to w dupie, dawaj hajs z odsetkami albo blokujemy ci konto"
10. Idziesz do PiPu
11. Spoko ziomek PiP mówi, że wszystko było ok i to nie Twoi pracownicy
12. ZUS: "#!$%@? mam na PIP, gdzie mój hajs?"
13. Idziesz szukać sprawiedliwości w sądzie
14. Sąd: " z kogo łatwiej ściągnąć kasę? z ciebie leszczu! dawaj hajs"
15. sądź się kilka lat
16. cdn



#biznes #polska #dzikikraj #zlodzieje #europejskitrybunalsprawiedliwoscinadchodzi #ciekawostki #prawo #reeeeee #firma #podatki
  • 100
  • Odpowiedz
@musztym: albo jesteś trollem, albo nie rozumiesz, że sam ściągnąłeś na siebie problemy. Napisałam juz, że nie masz co liczyć na pewność prawa. Skarb państwa nie może i nigdy nie będzie stratny, nawet jeśli wcześniej ktoś wziął kasę, żeby kogoś wybielić
  • Odpowiedz
@musztym: no cóż, chyba najpierw ktoś tu nagiął prawo, żeby potem szukać sprawiedliwości w sądzie, a potem żalić się na forum, ze śmiesznymi obrazkami, że ktoś miał czelność oszukać więcej osób. Idę se pochodzić dokoła bloku. Dobrej nocy
  • Odpowiedz
@musztym wyżej masz wszystko opisane, wystarczy czytać.

ZUS, jak i organy podatkowe uznawały, że umowy outsourcingowe od samego początku były nieważne, ponieważ faktycznie nie doszło do przejęcia pracowników. A skoro tak, to niezależnie od treści umów, ciężar odprowadzania składek i zaliczek na podatek PIT nadal - ich zdaniem - spoczywał na pierwotnym pracodawcy i opierając się na takim modelu z początkiem roku 2013 podjęto działania windykacyjne.
  • Odpowiedz
@musztym: skąd miałeś pewność że usługodawca opłaca jakiekolwiek składki skoro wiedziałeś że koszt na 1 pracownika jest niższy niż Ty sam miałeś zatrudniając tych samych pracowników?
A po 2) powołujesz się na jakieś rekomendacje urzędników - możesz to sprecydować? Chodzi o to że urzędnicy rekomendowali firmę od której outsourcowałeś pracowników?

Swoją drogą tu outsourcing to hm dosyć grubo użyte słowo xD bardziej wygląda to na taką pseudo agencję pracy gdy pracownicy
  • Odpowiedz
@ecco: poleciliśmy pracownikom żeby sprawdzili czy odprowadzane są ich składki i przez 3 miesiące płacili.
sami też pytaliśmy czy wszystko jest ok, ale ZUS powiedział, że to nie moi pracownicy i nie moja sprawa ¯\_(ツ)_/¯ Gdybyśmy faktycznie chcieli oszukać i nie sprawdzali informacji to sprawa nie byłaby kierowana do ETS, a tak czekamy, aż wyczerpiemy wszystkie możliwości w polskich sądach i składamy pozew zbiorowy.

Dodam, że już byli już pracownicy do
  • Odpowiedz