Wpis z mikrobloga

1. Korzystaj z firmy outsourcingowej o nazwie X
2. Płać im co miesiąc
3. Firma x nie odprowadza należnych składek za swoich pracowników przez 3 lata
4. US i ZUS "nagle odkrywa" że hajs się nie zgadza
5. Firma x znika
6. Fiskus przychodzi do ciebie i pyta gdzie jest hajs
7. skąd mam #!$%@? wiedzieć, to wy jesteści zusem nie ja
8. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
oooooooooooooooooooooooo
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
ooooooooooooooooooooooo
mamy to w dupie, dawaj hajs z odsetkami albo blokujemy ci konto"
10. Idziesz do PiPu
11. Spoko ziomek PiP mówi, że wszystko było ok i to nie Twoi pracownicy
12. ZUS: "#!$%@? mam na PIP, gdzie mój hajs?"
13. Idziesz szukać sprawiedliwości w sądzie
14. Sąd: " z kogo łatwiej ściągnąć kasę? z ciebie leszczu! dawaj hajs"
15. sądź się kilka lat
16. cdn



#biznes #polska #dzikikraj #zlodzieje #europejskitrybunalsprawiedliwoscinadchodzi #ciekawostki #prawo #reeeeee #firma #podatki
  • 100
  • Odpowiedz
@musztym: odpowiem Ci również i tu, bo nie wiem czy OP tamtego postu nie wrzucił Cię na czarno:

Opowiem Ci czemu czujesz się niesprawiedliwie, oni po prostu mieli większe doświadczanie w robieniu wałków, tyle i aż tyle.
  • Odpowiedz
@Tomek1902: hah xD Co jeszcze mi o mnie i moich odczuciach napiszesz? Daj się ponieść wyobraźni, a jak nie to przeczytaj cały wpis i potem pisz swoje mądrości :)
  • Odpowiedz
@ecco: to jest ta sprawa. A co do kodeksu pracy to PIP się wypowiadał nie raz, że wszystko było zgodnie z prawem, ale ZUS to nie obchodzi.
  • Odpowiedz
@musztym: to może zacznij czytać również swoje posty:

13. Idziesz szukać sprawiedliwości w sądzie


Skoro szukasz sprawiedliwości to chyba czujesz się niesprawiedliwie?
Dobranoc idę spać, Ty dalej frustruj się w necie.
  • Odpowiedz
@Tomek1902: Tak czuję się niesprawiedliwie, ale z innego powodu. Serio przeczytaj cały wpis :) A frustrować się nie mam czym, bo nic tu nie muszę udowadniać. Opisuję po prostu jak sprawnie działają nasze urzędy i jakie fajne wałki kręcą :)
@Daleki_Jones: oj oj ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@musztym: Zamknij działalność, weź pod pachę wszystko co możesz i #!$%@? jak najszybciej z tego kraju. Tutaj prowadzenie działalności to rodeo większe niż w Teksasie. A ZUSowi napisz że skoro tak to niech cię w zad pocałują i szukają w kraju który sobie wybieresz, najlepiej taki który nie ma umowy ekstradycji z Polską ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dlaczego działałem zgodnie z prawem? Bo mogłem :)


@musztym: Ale jak działałeś zgodnie z prawem skoro właśnie sąd stwierdził inaczej?

Tutaj prowadzenie działalności to rodeo większe niż w Teksasie


@parhelia: Zwłaszcza jak się oszukuje państwo na składkach.
  • Odpowiedz
serio? Niepłacenie ZUSowi to wałek stary jak świat? Weź mi powiedz jak to się robi? xD


@musztym:
Eee no robi się dokładnie tak samo jak Ty zrobiłeś. Z tego co zrozumiałem po przeczytaniu wszystkich komentarzy to.
1) Miałeś zatrudnionych X pracowników u siebie.
2) X pracowników przechodzi na zatrudnienie w firmie zewnętrznej (outsourcującej), ale fizycznie to te same osoby. Po prostu nie mają umowy u Ciebie
3) Jeden pracownik kosztował Cię
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: widzę, że starasz się dostać na czarną wklejając ciągle to samo, ale nie ze mą te numery trolu xD
@Dyktus: było to podejrzane, dlatego prosiłem instytucje państwowe o opinię i sprawdzałem czy składki są odprowadzane :)
  • Odpowiedz
@musztym: Outsourcing do firmy zajmującej się ousztw...wróc! optymalizacją podatkową, to powszechna praktyka. Nawet mi ciebie nie żal. Chciałeś byś cwany, a okazało się że są cwańsi od ciebie. Gdyby nie to, że po prostu chciałeś oszukać i wziąć hajs do kieszeni to może bym ci współczuł.
  • Odpowiedz