Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z przepisem na najpopularniejsze słowackie danie - bryndzowe haluszki. Danie to jest w brane pod uwagę w głosowaniach od dawna i ma chyba najbardziej oddanych fanów ;) Zgodnie z zapowiedziami nadszedł dzień na przepis ;) Wiem, że wyglądają jak g... ale smakują jeszcze lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bryndzowe haluszki to danie łatwe i szybkie do przygotowania. Jeśli macie wprawę w używaniu tarki ogarniecie je nawet na dzisiejszy obiad ;) Bryndzowe haluszki przygotujecie z dostępnych w Polsce składników, potrzebne będą jedynie ziemniaki, mąka, boczek oraz bryndza. Bryndzę powinniście łatwo kupić w większości marketów w Polsce. Jest to zdecydowanie najpopularniejsze danie, które można zjeść chyba wszędzie na Słowacji.

Jak co tydzień czekam na zdjęcia i informacje od Was czy smakowało ;) Piszcie do mnie PW lub wrzucajcie zdjęcia na mirkoblog pod tagiem gotujzwykopem (oznaczajcie mnie)

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Od kilku dni jestem w Hiszpanii, próbuję trochę lokalnej kuchni więc wkrótce możecie spodziewać się jakichś dobrych, prostych hiszpańskich dań. Kilka pomysłów już mam, ale jeśli macie propozycje na jakieś dania z tego kraju to piszcie śmiało ;)

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z przepisem na najpopularniejsze słowack...

źródło: comment_wNN2nxYyiowJBXL4eOIPIB6Wc1P2kQX3.jpg

Pobierz

Czy chciałbyś abym rozbudował dział z kuchnią hiszpańską / portugalską ?

  • Tak 33.8% (535)
  • Tak (tylko bez owoców morza) 53.5% (848)
  • Nie 12.7% (201)

Oddanych głosów: 1584

  • 100