Wpis z mikrobloga

Kawa,herbata czy mleko gotowe ? No to pora
na poranny przegląd prasy internetowej w Niemczech
Największy tytuł na stronie Bild

To historia 14 latki która zaginęła i przez parę dni w prasie nienieckiej można było zobaczyć jej zdjęcia.Wczoraj w pobliżu torowo kolejowych znaleziono jej zwłoki została uduszona.Dzis prasa pisze że podejrzanym jest uchodzca z Iraku który parę dni temu uciekł z powrotem do swojej ojczyzny
https://www.bild.de/news/inland/mordverdacht/gegen-abgesetzten-irakischen-fluechtling-55928968.bild.html

Gazeta die Welt , ciekawe studia :czy kraj pochodzenia ułatwia w znalezieniu pracy w Niemczech czy utrudnia?
Uczeni wysłali 6000 podań o pracę, wszystkie podania roznily się od siebie tylko krajem pochodzenia kandydata
Najwięcej zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną otrzymali kandydaci
Hiszpańscy 71%
Japończycy 62%
Polacy 61%
Niemcy 60%
...
Albania 41%

https://www.welt.de/wirtschaft/karriere/article177080938/Arbeitsmarkt-Wer-einen-Job-sucht-sollte-aus-diesem-Land-stammen.html

Frankfurter allgemeine Zeitung ma ciekawy wywiad z byłym prezydentem Niemiec Gauck. Były prezydent wypowiada się krytycznie o emigrantach którzy nie integrują się w Niemczech " imigranci muszą Niemcy i ich wartości zaakceptować "

http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/gauck-migranten-muessen-deutschland-und-seine-werte-akzeptieren-15627156.html

Berliner Zeitung opisuje ciekawy trend w beelinskich szkołach podstawowych.Coraz więcej firm ochroniarskich przejmuje odpowiedzialność za porządek w szkole.Przy szkole bramie stoją dwaj ochroniarze którzy od wszystkich dorosłych którzy chcą przekroczyć brame szkoły żądają dowodu by mogli sprawdzić czy taka osoba ma umówione spotkanie w szkole.Sami nauczyciele nie dają sobie rady by utrzymać porządek w szkole: agresywni rodzice, osoby postronne dilerzy narkotykowi itd

https://www.berliner-zeitung.de/berlin/schoeneberg-privater-wachschutz-riegelt-spreewald-grundschule-ab-30578286

Będą plusy będzie powtórka nie będą plusy ....rozumieny się?! ;)

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech
#berlin
#4konserwy
#neuropa
#praca
#dziendobry
  • 49
  • Odpowiedz
Na ostatnie 17 wpisów (dalej nie mam czasu sprawdzać) 10 razy pojawia się temat imigrantów/uchodźców. Wygląda na to, że niemieckie media żyją tym tematem, a tak chyba nie jest.


@noitakto: Gdyby Niemcy nie żyły tematem imigrantów po tym ile ich przyjęły, to obawiałbym się, że znowu jest tam dyktatura zakazująca rozmowy na określone tematy.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: nie ma to jednak zbyt wiele ze znaczeniem słowa „CIEKAWOSTKI”. Rozmawiamy tu o tagu i jego zawartości. To, czy Niemcy żyją tematem imigrantów/uchodźców to sprawa wtórna. Jedni żyją, inni nie. Nie uogólniałbym tak tego. Spójrz choćby na stronę der Spiegel. Tam jest jeden artykuł na ten temat na 15 innych artykułów. To na pewno jest dla nich istotny temat, ale „żyje” tym, to głównie prawicowa prasa bulwarowa i „elita wykopu”.
  • Odpowiedz
dopiero teraz przejrzałem twój tag, i w zasadzie te twoje „ciekawostki” to jest walka z imigrantami.


@noitakto: no i? na wykopie też już obowiązuje zachodnia cenzura?

Btw nawet Polacy więcej zaproszeń na rozmowy otrzymują od samych niemców xD
  • Odpowiedz
@noitakto: W sumie racja, coś co dzieje się codziennie przestaje być ciekawostka a staje się regułą. To, ze tzw. "uchodźcy" codziennie kradną, agresywnie zaczepiają kobiety, dokonują rozbojów jest już norma, co w tym ciekawego, prawda?

@spokojnie_to_ja pisał wcześniej o zaginionej i zamordowanej przez "uchodźcę" z Iraku, Susanne M. Właśnie odbyła się konferencja prasowa, okazuje się, ze Irakijczyk ma już swoja teczkę na Policji (ataki, rozboje, prawdopodobnie gwałt na 11-latce w schronisku
  • Odpowiedz
@Nagor: nie, nie obowiązuje. Jedyne co obowiązuje, to rozkwitająca manipulacja i kłamstwo, przeinaczanie znaleziony j artykułów, wybiórczość podawanych źródeł, a to wszystko najczęściej ze strony różnej maści „konserwatystów”. Spoko, ja nie mam z tym problemu, prawacy, tak jak ich duchowi i ideowi poprzednicy - komuniści, już tak mają i nie potrafią inaczej funkcjonować. Tylko co to wszystko ma wspólnego z „CIEKAWOSTKAMI”, na które liczyłem pod tagiem „ciekawostki z Niemiec”?
  • Odpowiedz
@noitakto: Co nazywasz manipulacją? Wyniki badań czy procesy sądowe? Nie podoba się prawda, nie czytaj, proste. W każdym kraju, gdzie jest muzułmanów więcej niż 5%, są problemy, a gdy dobiją do 10%, w zasadzie same ich problemy zajmują tak bardzo policję, że nie ma ona czasu robić nic innego. To nie nowina, tak jest w każdym kraju na świecie. Że ciekawostkizniemiec odpowiednio dobiera newsy, inna sprawa, ale fejków nie wkleja, więc
  • Odpowiedz
@lavinka: przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, to się dowiesz, do czego się odnoszę. I nie zawracaj gitary, odpowiadając na fragment dyskusji odnoszący się do czegoś zupełnie innego.
  • Odpowiedz
@noitakto: to nie obserwuj tego tagu k#%$$ jego mać. Ktoś Ci każe? Albo se załóż własny "prawdziweciekawostkizniemiec" i pisz o czym masz ochotę. Dziwię sie autorowi że nie wrzucił jeszcze takiej męczydupy na czarną. @spokojnie_to_ja - bardzo fajny tag i bardzo fajne ciekawostki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz