Wpis z mikrobloga

@Bratkello: miałem na studiach zajęcia z czegośtam i trzeba było przygotować krótką prezentację o swoim sprzęcie
(hardware/software) dwie osoby cośtam powiedziały i spoko
po czym wyszedł ziom z jabłkiem i zaczyna #!$%@?ć jaki to cudowny. dołączyła się prowadząca, która też ma appla i jaki cudowny
i wspaniały edytor tekstu i w ogóle najlepszy w historii i piękny i szybki i super i tak #!$%@? dosłownie pół godziny. całe zajęcia zajęła im
  • Odpowiedz
@Bratkello: Dużo ludzi się nimi zachwyca nie mając kompletnie pojęcia o sprzęcie. Podejrzewam, że właśnie dlatego. Sam mam i szczerze powiedziawszy, to laptop jak laptop. Tylko taki dobry laptop, nie jakaś bieda wersja za 1000zł. Co rzuciło mi się najbardziej w oczy (uszy?) to dobre głośniki. A co do MacOS to taki lepiej skonfigurowany Linux. Już wiem czym inspirowali się twórcy graficznych interfejsów do Linuksów.
  • Odpowiedz
@kefaise: MacOS to klasa sama w sobie. Kiedyś pracowałem dużo na Mintcie, ale były jakieś pierdoły które po prostu nie działały co mnie osobiście frustrowało. Mój kolega zatwardziały Linuxiarz obraził się gdy powiedziałem Linuxy są bezpłatne wtedy gdy Twój czas nie jest cenny i było hur dur - Macbooki są debili bo nie potrafio komputera skonfigurować - no bo są - ja chce mieć stabilne środowisko programistyczne w którym systemem nie
  • Odpowiedz
@Bratkello: Aha, nie spotkałem się z czymś takim na linuksie. Do backendu się nadaje. Frontend rzeczywiście może potrzebować Sketcha.

Natomiast spotkałem się z noobami, co nie potrafią korzystać z MacOSa i mają tam zainstalowany XAMP, MAMP i jeszcze coś przy pomocy brew, przez co totalnie nie wiedzą co się dzieje na komputerze i dlaczego nie chodzą im strony lokalnie. Jedynie Sketch działa w porządku.

Tak więc nie podniecałbym się za mocno
  • Odpowiedz