Wpis z mikrobloga

Siema #mikrokoksy Minelo juz tyle czasu, ze moge was zawolac i opowiedziec o efektach "eksperymentu" z pasem "wibrujacym" lub "stymulacyjnym". Dolaczem tez nagranie, na ktorym widac stosowanie pasa na miesniach ramienia. Ruchy nie pochodza z wibracji pasa, ale ze skurczow miesni, ktore pas wywolywal. Pas nie wibruje.

Polecam szczegolnie zapoznac sie z 3. wypadkiem, w ktorym uzywlem pasa na bicepsie. W reszcie nie ma wiele ciekawych rzeczy.

TL:DR


Problem badawczy: Wplyw pasa wibrujacego na kondycje miesni dwoglowych ramienia, brzuchatego lydki i prostego brzucha.

Proby kontrolne: Niepoddany stresowy metabolicznemu (nie cwiczylem go) miesien brzuchaty lydki, poddany stresowi metabolicznemu (wykonalem na nim intensywny trening w celu wywolania DOMS) miesien dwoglowy ramienia.

Proby badawcze: Niepoddany stresowy metabolicznemu (nie cwiczylem go) miesien brzuchaty lydki, na ktorym stosowalem pas wibracyjny przez 40 minut, poddany stresowi metabolicznemu (wykonalem na nim intensywny trening w celu wywolania DOMS) miesien dwoglowy ramienia, na ktorym stosowalem pas wibracyjny przez 40 minut, niepoddany stresowy metabolicznemu (nie wykonywalem dodatkowych cwiczen) miesien prostu brzucha, na ktorym stosowalem pas wibracyjny 90 minut.

Opis doswiadczenia:

Miesien prosty brzucha: Pierwszym miesniem na ktorym zastosowalem pas wybracyjny byl miesien prosty brzucha, ktory regularnie angazuje podczas trenignu silowego.
Pas przez 90 (4,5 razy dluzej niz zalecany czas) minut dzialal na maksymalnej mocy na roznych trybach pracy. Spiecia miesni byly odczuwalne, jesli miesien nie byl spiety przez nas samych np. podczas ruchow tulowiem. Pas najmocniej spinal miesien podczas lezenia. Spiecia moge ocenic jako calkiem przyjemne, nie czulem oparzen, nagrzewania sie, dyskomfortu, byly jak delikatne uderzenie piesciami w brzuch.
Wibracje nie wywolaly zakwasow ani bolu miesniowego na drugi, trzeci ani czwarty dzien po uzyciu. Po okolo 1,5 godzinie uzywania zaczalem odczuwac lekkie nudnosci. Nie jestem w stanie ocenic czy byly spowodowane pasem wibracyjnym.

Pas moze byc stosowany jako srednio przyjemny i srednio efektywny masaz, ale nie widze w nim zadnego praktycznego zastosowania, ktorego nie mozna zastapic automasazem.

Miesien brzuchaty lydki: Drugim miesniem, na ktorym zastosowalem pas wybracyjny byl miesien brzuchaty lydki, ktorego nie angazuje regularnie w zadne cwiczenia.
Pas przez 40 minut dzialal na prawa lydke. Spiecia byly dosc delikatne, porownywalne z miesniami brzucha, chociaz ustawilem maksymalna moc, wynika to zapewne z masywnosci miesni lydki. Stopa poruszala sie delikatnie, nie czulem dyskomfortu, oparzen ani nagrzewania sie. Stymulacja nie wywolala zakwasow ani DOMS.

Pas na lydce nawet nie masuje zbyt przyjemnie, kompletnie nie polecam na te miesnie.

Miesien dwoglowy ramienia: Trzecim i najciekawszym przypadkiem bylo uzycie pasa na miesniu dwoglowym ramienia (biceps).
Pas uzywalem przez 40 minut jakies 2-3 godziny po intesnwynym treningu, na ktorym skupilem sie na wywolaniu DOMS na miesniach ramienia. Spiecia wywolywane pasem byly bardzo intensywne, maksymalna moc sprawiala bol, powodowala niekontrolowane ruchy reki i palcow. Ramie i przedramie napinalo sie wbrew mojej woli z duza intensywnoscia przypominajac naturalne skurcze miesni. Przez wiekszosc czasu dzialanie pasa bylo ustawione na srednia intensywnosc, bo maksymalna intensywnosc byla bolesna i troche sie jej obawialem.
Na drugi dzien po uzyciu pasa odczuwalem delikatnie mniejsze bole miesniowe wywolane treningniem w rece NA KTOREJ UZYWALEM pasa, jednoczesnie delikatnie mocniej odczuwalem te bole na przedramienu w rece, na ktorej uzywalem pasa. Nie jestem w stanie stwierdzic, czy wynikalo to z zastosowania pasa, ale sadze, ze tak.

Pas na miesniach ramienia dziala bardzo intensywnie. Sadze, ze mozna zastapic nim krotka sesje automasazu, ale na dluzsza mete bedzie to nieefektywnie, bo pobudza on krazenie jedynie w niewielkim stopniu.

Podsumowujac:
Pas pobudza miesnie od skurczu. Pobudza krazenie w miesniu, a co za tym idzie w niewielkim stopniu pozytywnie wplywa na regeneracje miesni. Jednak krotka sesja automasazu da zapewne lepsze efekty. Pas nie nadaje sie do cwiczen miesni. Pas nie nadaje sie do "spalania" tluszczu. Ogolnie rzecz biorac, wedug mnie, pas to strata pieniedzy.

Dolaczam nagranie, na ktorym widac dzialanie pasa. Zaznaczam, ze pas nie wibruje. Ruchy reki sa wywolywanie przez moje miesnie, ale wbrew mojej woli. To nie mozg wysyla sygnaly do skurczu, ale pas.

#mikrokoksy #silownia #zdrowie #ciekawostki
DywanTv - Siema #mikrokoksy Minelo juz tyle czasu, ze moge was zawolac i opowiedziec ...
  • 76
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (1595)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @kretik112 @denis1980 @Stormweaver @Analdestroyer69 @stiwinga22 @Krecia_Kotlownia @Tibor @Raziel91 @epic_25 @regal20 @Brandon95 @mich_uj @ryhu @Masterczulki @daaniel121 @CzarnaMalpa @musiol108 @Zielsky @Ahir @BusinessMoose @Sara_stara @Slacky @PanKracy582 @BimBom @Kremuwki @ccTV @Szkalownik @Deska_o0 @janushek @turbojez @Mamercus_Geta @NuclearBlast @
  • Odpowiedz