Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #majsterkowanie #budujzwykopem właśnie się dowiedziałem, przy okazji zakupu, że klimatyzacji kupić ot taka sobie nie można... Teraz trzeba mieć papiery... W związku z tą regulacja zamiast płacić za montaż 200 zł (podobnie jak w Grecji czy Bułgarii) to u nas trzeba 1000 bo janusze porobiły certyfikaty i rynek jest zamknięty. Najlepsze że samemu tego też nie mozna bo nawet kupić nie ma jak w sklepie bez pieczątki że Janusz z papierem to zainstaluje.
Dobrze że lodówkę można samemu kupić i za montaż nie trzeba płacić.
Obdzwaniajac takich to wogole za sprzęt który jest dostępny za 2k oni chcą 3k bo mają papiery na zakup... Ja pierd... Co za kraj
  • 39
via Android
  • 0
@Max_Planck normalnie mnie nosi. Klima kosztuje 1,7k do tego wieszak i cały koszt to max 1,8k. To samo urządzenie teraz to jest koszt 3,5 k bo tylko Janusz z pieczątka tylko może.
via Android
  • 2
@piolem w związku ze złożeniem przez Państwa zamówienia na klimatyzację, pragnę zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 12 lipca 2017 r. (o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw), są Państwo zobowiązani do wskazania osoby lub przedsiębiorstwa, które posiada uprawnienia do obsługi urządzeń z f-gazami.
via Android
  • 0
@glonstar nie da rady kupić urządzenia samemu. Kupując przez Janusza on narzuca marzę. To samo urządzenie jest u niego droższe o 30% . Możesz mu tłumaczyć, że na Ceneo kosztuje 1,7 u niego będzie 2,5 k + montaż czyli 3,5k.
via Android
  • 0
@wonsz_smieszek jest jakaś lista monterów wydana przez urząd. Firma co sprzedaje pisze że będzie potwierdzać że będę korzystał z usług montażu u wskazanego gościa... Czy to tylko maila standard czy naprawdę weryfikują..
@piolem: Upatrzony mam wstępnie model Lomo Luxury 3,5 kW za ok. 2600 zł brutto + właśnie te rzeczone 850 zł za montaż. Powiem Ci, że ciągle się zastanawiam czy to dużo czy mało, bo tak jak w jednym z poprzednich wpisów pisał @PaulStone ta cena 2600 to za same urządzenia i pilot. Ale do tego trzeba jeszcze rurki, ogólnie przewody, gaz, no i sam montaż - wiercenie itd...
@piolem Już nie zrzucaj wszystkiego na Polskę i Januszy, bo wiesz, zę gdzieś dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. To akurat rozporządzenie odgórne eurokołchozu i każdy kraj UE ma takie przepisy w związku z ochroną środowiska i warstwy ozonowej.

@wonsz_smieszek: Teraz każdy kilogram czynnika jest kontrolowany i jako instalator z każdego musisz się rozliczać i za każdy brakujący (wypuszczony w atmosferę) kilogram to nałożona na Ciebie kara. I nie ma,