Wpis z mikrobloga

Murki pomóżcie jaki laptop na studia informatyczne? W grę wchodzi #macbook, #thinkpad lub #dell. Głównym wymaganiem jest ekran 13-15 cali oraz 8GB RAM. Na codzien używam Linuxa, lecz na studiach często pracuje się też na Windowsie. Tak więc jeżeli ThinkPad/Dell to dualboot (koniecznie 2x SSD - może być też włożone w miejsce napędu optycznego). A jak MacBook to wiem, że jest fajna aplikacja Parallels for Windows. No i w Macu gładzik to podobno mistrzostwo. Orientowałem się mniej więcej w cenach to ThinkPada T440p można już za 1500 zł używanego kupić, natomiast Macbooka Air 2015 już nawet za 2000 zł. Już sam nie wiem, warto dopłacać do Maca czy na studiach bardziej przyda się dualboot? Programuję i tak na stacjonarce, bo mi wygodniej i jest mocniejsza. A laptop głównie do zajęć. #hardware #cokupic #pcmasterrace #laptopy
  • 18
T440s na wypasie ogarniesz do 1400 na luźno, tak to warto rozważyć jeszcze Carbona X1 bodajże 3/4gen. Nie mniej, mając dwójkę kupiłbym maczka i miał wy7ebane. Serio. Ewentualnie jeszcze Folio G1 bądź Folio 1040 bodajże G3 ale nie wiem czy starczy kasiory na sensowny konfig