Wpis z mikrobloga

Witajcie ponownie Mirasy i Mirabelki :) Dziękuję wszystkim za spędzenie ze mną piątkowego wieczoru:
https://www.wykop.pl/wpis/32724411/mirasy-mam-wlasnie-jedna-z-przygod-zycia-albo-jest/

Dopiero teraz mam czas na podsumowanie i odpisanie wszystkim jak to było naprawdę z tą #elektryka w bazie #wojsko #usa

Czy był to genialny bait?


Na spokojnie mogę teraz opisać wydarzenia dla tych co nie sledzili na bieżąco:

Piątek godzina 15:05 otrzymuję telefon i odbywa się następująca rozmowa:
- potrzebujemy wykonać pomiary ochronne instalacji w namiocie zasilanym generatorem.
- a dla kogo potrzebujecie te pomiary? Jakies specjalne wymagania?
- dla rządu USA. Ale najlepsze jest to że jesteśmy w Belgii.
- Wy jesteście czy namiot jest?
- pomiary trzeba wykonać w bazie wojskowej USA na południu Belgii. Czy może Pan za godzinę być na lotnisku?

Cala akcja w stylu no time to explain get in da chopa!

No za godzinę nie wyrobiłem ale o 18 bylem na juz przy bramce i zaczalem tamten watek. W mojej glowie oczywiscie klebilo sie wiele pytan i watpliwosci, ktore rowniez Wy wyraziliscie w komentarzach. Zart? Jakis przekret?

Mojego zaufania nie wzmogl fakt iz mimo ze bilet byl kupiony przez zleceniodawce, to na pierwszego lipca :) Pani na odprawie patrzyla sie na mnie jak na idiote gdy przyszedlem na odlot za dwa tygodnie :))) przebukowanie na moj koszt, ale stwierdzilem ze zaryzykuje i polece... 2h pozniej bylem juz na lotnisku w Brukseli, zastanawiajac sie czy na serio ktos mnie odbierze?

Czemu nie wzieli elektryka z Belgii? Otoz co pozniej sam zauwazylem, w tym rejonie znajomosc angielskiego jest bliska zeru, dodatkowo elektryk byl potrzebny na juz, a lokalsi nie byli zbytnio chetni do wspolpracy. Proponowali terminy za 2-3 tygodnie. Obdzwoniono nie tylko elektrykow belgijskich ale takze francuskich spod granicy, nie udalo sie znalezc nikogo. Ostatecznie podjeto decyzje ze latwiej bedzie sie dogadac z kims z Polski, a ja bylem pierwszy ktorego numer znalezli... Jak sie pozniej okazalo instalacja nie byla poprawnie zrobiona i moj plynny angielski byl niezbedny aby to z sukcesem zakonczyc.

za chwile dalszy ciag wpisu
Pobierz Mirkomil - Witajcie ponownie Mirasy i Mirabelki :) Dziękuję wszystkim za spędzenie ze...
źródło: comment_SZRvtOPnzMs11err5QuCs8hSoPkupo8h.jpg
  • 27
@goedenavond: to jest standardowa wejściówka do baz usarmy w europie, sponsor musi być zawsze z tobą. na kilka wejść wystarczy, później powinieneś mieć normalna wejściówkę.

na #!$%@? ci więcej dowodów nie wierzysz ze tam był to #!$%@?, za samo wrzucenie tego foto już może mieć problem.
poza tym w jednostkach jest zakaz robienia foto a w wyznaczonych strefach nie możesz wnieść żadnej elektroniki z nagrywaniem obrazu i dźwięku
@nagazie: nie wierze. Jak można zauważyć na mirko atencjusze wszystko zrobią, żeby dostać plusa. Poza tym druk, który wrzucił OP zgadza się z tym z internetu co do piksela. Mógł wrzucić chociażby zdjecie biletu na dzień 1 lipca albo rachunek za przebookowanie. Dlatego, szanowny Panie, sam #!$%@?.
@nagazie: mam prawo zakładać, ze OP to atencjusz i tyle. Masz dokładnie 0 argumentów, które mogą podważyć moja tezę. Jeśli spełniłby warunek, o którym wspomniałem we wcześniejszym komentarzu, to zwyczajnie przyznam Ci racje.
@sh2dov z tym to trochę lipa bo teren Belgii, baza USA, ja z Polski więc generalnie to do BS 7671 :)) na szczęście nie było wyników na tyle blisko norm żeby różnice miały znaczenie (mysle np o dopuszczalnej impedancji pętli zwarcia)
@sh2dov: ale sprzet niestety przez roznice spalilem... Kabel 5 zylowy, jedna zyla brazowa, dwie czarne, zolto zielona i niebieska. Pospiech, bo mialo byc dzien wczesniej skonczone, bez testow podlaczylem niebieski jako neutral a tam byla faza... :( Okazalo sie ze neutralnym jest jeden z czarnych, taki troche cienszy. Pierwszy raz widzialem taki kabel. Generalnie w Belgii maja swoje wlasne pomysly, np nie ma esek typu B w sklepach.

eski są dwupolowe