Wpis z mikrobloga

Trening dynamic effort lower, czyli skupienie na eksplozywności w siadach i mc. Dzieki accommodating resistance (gumy i/lub łańcuchy) ciało uczy się cisnąć przez cały zakres ruch co daje także ogromną eksplozywność "na dole" boju, czyli w najtrudniejszym momencie, bo inaczej "nie pokonamy" rosnącego ciężaru gum/łańcuchów.

Poza tym, box squats to najbardziej funkcjonalne ćwiczenie jakie znam, które znacząco ułatwia codzienne życie... Wstawanie z kibla następuje automatycznie bez żadnego wysiłku :D

Mój tag - #strongaf

Trening wyglądał następująco
Speed box squat - 8x2 200kg (125kg + 75kg bands) Wave 1 - Lightest
Speed rack pull 15cm above floor - 5x3 270kg (~130kg + ~140kg bands) Wave 1 - Heaviest
45 degree bench - 4x15 bw
DB step up - 42,5kg 3x20

Zabrakło asysty na dwugłowe i brzuch, bo niestety zabrakło czasu i sił, głównie z powodu braku porządku (szykuję się do przemeblowania i właściwie nic nie sprzątam w garażu i jest niezły sajgon)

Siła rośnie cały czas, po prostu to czuję, trening idzie w bardzo dobrym kierunku.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Trening dynamic effort lower, czyli skupienie na eksplozywności w siada...

źródło: comment_Rendbgc5fKVlkiiIzSzYgiBIJ28b4UEA.jpg

Pobierz
  • 27
czemu krzyczysz?

dobrze krzyczysz,


@DFENS: @PrawyKuba: @enteron: Tutaj celem jest dynamika, eksplozywność, i naprawdę krzyk pozwala wygenerować więcej mocy, jak to działa nie wnikałem, ale tak jest :)

pytanie laika: czemu z boxem? Czy to nie zmniejsza trudnosci cwiczenia?


To zwiększa trudność ćwiczenia, bo zauważ że ja siadam całkowicie (całym ciężarem na skrzyni) co powoduje przełamanie fazy ekscentrycznej i koncentrycznej.

serio masz tam kafelki?

@beefislife: I to jeszcze
No to masz w #!$%@? predyspozycje


@Polkopsky: Spoko, dzięki, zaczynam sobie z tego zdawać sprawę coraz bardziej. Ale w przeciwieństwie do tych pseudo naturali nie neguje koksu, i wiem że naturalnie NIE DA się zrobić pewnych wyników i prędzej czy później i ja na bombę wejść będę musiał. Po prostu jeszcze czuję że to nie miejsce i czas. Bo jak wchodzić na koks to konkretnie.
Nie korci Cię,żeby wrzucić sobie w dni DE jakąś formę plyometrii czy ćwiczeń olimpijskich?


@GRAABI: Ćwiczenia olimpijskie nie są dobre dla trójboisty, nie przekładają się aż tak na siad/mc/wycisk, do tego dochodzi kwestia techniki.
Z tematem plyometrii jestem zapoznany, ale nie sądzę aby obecnie wprowadzenie jej do treningów miało sens. Bo jeśli chodzi o plyometrię, to wymagane jest OGROMNE GPP, aby móc ją sensownie wdrożyć, inaczej nie ma sensu bo ucierpią
@IntruderXXL:
Rozumiem Twój punkt widzenia jeśli chodzi o ćwiczenia olimpijskie,ale dziwie się trochę co do plyometrii.
Pisząc o niej nie miałem na myśli skomplikowanych i rozbudowanych dodatkowych sesji,tylko lekkie ćwiczenia w ramach dogrzania czy aktywacji w stylu skoków,przysiadów skakanych czy nawet skłonów z wyskokiem wykonywanych dosłownie samym gryfem.
Wydaje mi się,że nie miałyby one negatywnego wpływu na Twoje sesje a to zawsze jakieś urozmaicenie, dodatkowa eksplozywność i wzmocnienie stawów.
Nie odbieraj
ale dziwie się trochę co do plyometrii.

Nie odbieraj tego jako jakieś pouczenia,po prostu jestem ciekaw jak zapatrujesz się na pewne kwestie :)


@GRAABI: Nie ma sprawy, rozwinę dlaczego tak jest, a szczerze mówiąc to nawet nie zacznę (bo to nie jest parę skoków tu czy tam) Ja wiem że "jutubery" czy nawet ludzie wydający się ekspertami, twierdzą - "zrób kilka skoków będziesz eksplozywny! Zaktywujesz CUN itd" ale to jest BULLSHIT.
IntruderXXL - > ale dziwie się trochę co do plyometrii.
 Nie odbieraj tego jako jakie...

źródło: comment_ppOYXGbZh0KIWjGAZI1ULKUvONLC9ucb.jpg

Pobierz