Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe śmirki ( ͡º ͜ʖ͡º) mam taki problem, że dretwieje mi dwa palce w czasie jazdy w prawej ręce. Mały i serdeczny. Najczęściej jeżdżę z rękami na strach, ster trzymam między kciukiem a wskazującym czyli te dwa co dretwieja niby nie pracują... miał ktoś tak? Drętwienie takie że prawie na obcego mogę ( ͡~ ͜ʖ ͡°) #szosa #rower
  • 11
@zubzik też mi się tak działo, do tego jeszcze był ból lewego łokcia po 20km. Wszystko minęło po podwyższeniu siodełka, ustawienia go pod odpowiednim kątem i dokupieniu rogów do kiery. Mam rower MTB
@zubzik: zakładam że wiesz jak ustawić siodło (góra dół + przód tył) od tego się zaczyna. Poźniej stery.

W tym linku masz poprawnie zamocowane klamkomanetki, dzięki czemu nie boli nic w chwycie jaki opisujesz. Obrazek z nr 1 taki gdzie pan linijka pokazuje. Zobacz czy u ciebie kąt jest podobny czyli prawie na płasko z kierownicą czy nie masz zadartych do góry. Zobacz czy masz klamkomanetki prosto przed siebie może jedna
@zubzik: drętwieją tylko mały i serdeczny, bo inne nerwy do nich dochodzą, niż do wskazującego i środkowego. Naciskasz na nerw i stąd taki efekt, a skąd tylko w prawej ręce, to ciężko powiedzieć. Nie jesteśmy idealnie symetryczni, może też masz coś inaczej ustawione po prawej stronie roweru. Rękawiczki, grubsze i miększe chwyty, może pokombinuj z ustawieniem siodełka.