Wpis z mikrobloga

Hej Wykopki, pomóżcie :-)

Co za owad tak gryzie? Ma ktoś pomysł? Wewnętrzna strona ręki, ale także na zewnątrz dłoni. Szczególny dyskomfort powoduje ostry napadowy świąd. Ktoś coś poradzi? Co to za cholerstwo i co na to pomoże?

#medycyna #owady #toksykologia #entomologia #pytanie #pytaniedoeksperta
Intelektualista - Hej Wykopki, pomóżcie :-)

Co za owad tak gryzie? Ma ktoś pomysł?...

źródło: comment_SyjTq22qTdltO0fDD6bclxWljx9yrQCj.jpg

Pobierz
  • 58
Powiem Wam serio ja tego nie widzę - nie czuję - nie przeszkadza mi. Gryzą tylko moją kobietę. Nie znajduję w domu jednoznacznych śladów bytności tych żyjątek (ślady krwi, pancerzyki, odchody). Tak więc sam nie wiem czy to co kiedyś widziałem to nie taki robaczek książkowy (gryzki czy zaleszczotki). No a czy pluskwy gryzą też w dzień? Bo może ją atakują w MPK, czy w pracy na przykład.
@Intelektualista: W dzień raczej nie, im dalej od łóżka tym ciężej je spotkać. Sprawdź ramy drzwi jeśli masz je blisko łóżka. Podnieś łóżko, sprawdź pod. Może ich nie być widać na pierwszy rzut oka na łóżku. Popatrz po prześcieradle, jeśli masz białe to będzie idealnie widać. Szukaj czarnych kropek i śladów krwi. To nie jest tak, że Ciebie nie gryzą, możesz mieć po prostu inną odpowiedź immunologiczna organizmu na ugryzienia. Jeden
@Intelektualista: masz tu nawet przykład http://www.dezynsekcja24h.pl/uslugi/zwalczanie-pluskwy-domowej.html

Małżeństwo śpiące razem w jedym łóżku stwierdza iż kobieta jest kąsana podczas snu. Posiada na skórze zaczerwienione ślady, plamki, małe swędzące bąbelki itp.. a mężczyzna - nic nie odczuwa i nie zauważa na swoim ciele nic niepokojącego.

Ci ludzie tłumaczą sobie to w przeróżny sposób szukając przyczyny często gdzie indziej np. uczulenia (na proszek do prania, na pierza, spożywane produkty spożywcze etc..)

Prawda okazuje się
@Intelektualista: Tez obstawiam pluskwy na 80%.
U mnie tez nie bylo ich widac bo te #!$%@? dobrze sie chowaja, ale w nocy z latarka przyuwazylem jednego na scianie i jednego na lozku. Ile bym nie zabil zawsze byly nowe ukaszenia. Z miesiac z nimi walczylem, w koncu wezwalem ekipe i sie skonczylo. Polecam.
@Intelektualista: pluskwy wyłażą w nocy. Wejdź do pokoju jak będzie ciemno i zapal światło. Powinieneś zobaczyć jak uciekają ze ścian i podłogi.
U ciotki były. Kuzyn spał w pokoju z pluskwami i go gryzły. Wtedy nikt nie wiedział, że to robactwo. Każdy myślał, że jakieś uczulenia. Łaził po lekarzach, brał jakieś tabsy, chodził na badania uczuleniowe. Każdy mu współczuł i podsuwał pomysły na co może być uczulony XD Kilka miesięcy zmarnowane
@marian-stefan: @Eustachiusz: @damix: @loczyn: @KrzaczasteBrwi: @Soczi: @marfiusz: @Pazdzierz:
Wołam grupowo, bo wszyscy pisaliście o pluskwach. Bardziej szczegółowe oględziny pod łóżkowe (rwanie listew podłogowych zostawiłem na później), ukazały takie oto pancerzyki jak na zdjęciu. Czy te #!$%@? zrzucają może takie pancerzyki? (sam nie wiem co wolał bym od Was usłyszeć ;-))
Intelektualista - @marian-stefan: @Eustachiusz: @damix: @loczyn: @KrzaczasteBrwi: @So...

źródło: comment_XUMA8NYEH9prkYT9NffYtmaxaazOtwDh.jpg

Pobierz