Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego Polska to chlew obsrany gównem?
Dlaczego "rynek pracownika" to mit?
Dlaczego trzeba u nas dawać ustawy socjalne, bo nie ma co liczyć na kapitalizm w wykonaniu Polski?

Piękny przykład:
Nowy Sącz. 85k mieszkańców, co mamy w okolicy? 4 giganty: Konspol, Fakro, Wiśniowski, Koral, wszystkie w top w Europie jeśli chodzi o sprzedaż swoich produktów.
Jak to wygląda z perspektywy pracowników?
Najniższe zarobki w Małopolskim * *
Nawet nie porównuję do reszty Polski.

No i później zdziwko, o co chodzi, dlaczego tacy biedni.
Człowiek robi w jakimś Fakro (nr 2 w Europie w oknach) na magazynie, dostaje 2500 zł.
Ten sam człowiek jedzie do Niemiec - dostaje 2500 euro w firmie która jest 5, lub 6 w oknach w Europie i to przy dużo wyższych podatkach.

Także tego.
Nie chce mi się już szukać, ale czytałem dane Eurostatu, że w Polsce udział pensji w kosztach firmy jest najniższy w Europie.

Także zawsze gniję z ludzi spod flagi Korwin którzy piszą, że gdyby nie podatki, to szef by dał całą zaoszczędzoną kasę na wypłatę xD
Prawda jest jednak taka, że mamy wręcz wyryte w DNA, że sukces to nie Ferrari przed garażem, czy basem w ogrodzie tylko wyruchanie drugiego polaka. To jest u nas prawdziwa miara sukcesu.

#polska #bekazprawakow #korwin #praca #neuropa
  • 260
a jakoś Hans potrafi się powstrzymać i zapłacić normalnie pracownikom, a Janusz nie może bo musi mieć 3 audi i 2 dom.


@loczyn: Janusz zazwyczaj wylazł z polactwa robactwa i zaschłysnął się bogactwem - takie same mechanizmy widac na wschodzie wśród oligarchów

Hans wychowany w kulturze gdzie klasa średnia jest normą i przed założeniem firmy nie żył w chlewie pod kołdrą z psiej skóry
@loczyn: podobno te 4 firmy zawarły swego rodzaju pakt, żeby nie windować za bardzo stawek i nie podkradać sobie pracowników ¯_(ツ)_/¯

Takie historie opowiadał mi znajomek z NS więc nie wiem ile w tym prawdy, choć jestem w stanie w to uwierzyć...

@piaskun87: Czytalem o tym, ze niektorzy spekuluja wlasnie taka sytuacje. Tym bardziej potwierdza to teze, ze sukces polaka to wyruchac drugiego.
@loczyn: rynek pracownika jest tylko w specjalistycznych zawodach, gdzie powiedzmy łącznie kilkaset tysięcy osób z całej Polski może dyktować jako takie warunki, dla reszty (co widac po statystykach GUS) zostają wypłaty od minimalnej (w mniejszych miejscowościach) do okolic 2,2k-3k netto w dużych, gdzie dominante w PL mamy wlasnie około 1530 netto ¯\_(ツ)_/¯ Sam pracowalem kiedyś w bankowosci kilka lat na specjalistycznym stanowisku jak to firma zwała (
@loczyn: Spójrz lepiej na mapę. To miasta leżące czasem przy kilku średnich i dużych miastach. Ich naturalne satelity w których jest lokowany biznes potrzebujący więcej przestrzeni i tańszych gruntów. Nowy Sącz jest po środku niczego.
@loczyn: xD no nie rozpędzaj się z tym 2.5k euro. To wychodzi 15euro za godzinę przy 160 godzinach pracy w miesiącu. Jak spojrzę na oferty pracy w regionie, którym jestem to do stawki 13-14 euro za godzine za prostą pracę na magazynie mogą zbliżyć się tylko ci którzy się decydują na nocki, bo wtedy jest wyższa stawka. No ale załóżmy, że bierzesz taką robotę na nocki za 14e. To masz niecałe