Wpis z mikrobloga

#rosyjski #memrise
Aplikacja fajna, tylko to zgłaszanie błędów. W ramach odświeżania rosyjskiego zacząłem sobie go przypominać. I zauważyłem drobny błąd.
W rosyjskim 2 poziom 5 słowo банк (bank) przetłumaczono na bankomat. Zwykły drobny błąd, pewnie ktoś z rozpędu wkleił tłumaczenie słowa банкомат. Łatwo sprawdzić nawet w tłumaczu Google, że банк to bank, a nie bankomat. https://translate.google.pl/?hl=pl#ru/pl/%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA
No skoro tak, to zgłaszam na ich forum że jest błędne tłumaczenie.
I po jakiś 30 sekundach jest odpowiedź. Myślicie, że z podziękowaniami?
Gdzie tam, odzywa się jakiś mędrzec, który chyba nie zna ani polskiego, ani rosyjskiego, i z całą stanowczością twierdzi, że tłumaczenie jest poprawne i że powinienem korzystać z lepszych stron.
Tylko że nawet nie raczył sprawdzić, bo raz że minęło jakieś 30 sekund, dwa bo proponowana przez niego strona, nawet nie zawiera słownika rosyjsko-polskiego. Tu link do wątku:
https://community.memrise.com/t/translation-mistake-russian-polish/26174
Ogólnie zalecam ostrożność z korzystania z tej aplikacji, bo skoro na tak niskim poziomie są takie błędy, które w dodatku nie są usuwane, to chyba dalej nie jest lepiej.
Jureczek77 - #rosyjski #memrise 
Aplikacja fajna, tylko to zgłaszanie błędów. W rama...

źródło: comment_E2uVes0MPkvh8yTYKQ2yhZDEPCoumUhM.jpg

Pobierz
  • 4
@Jureczek77: Lol, co za typ XD (ten komentujący)... Oczywiście masz rację, a co więcej, to pewnie ja jestem odpowiedzialna za ten błąd i zgaduję, że powodem było automatyczne uzupełnienie kolumny w spreadsheecie na "bankomat", kiedy wpisywałam "bank", którego nie zauważyłam przy sprawdzaniu. Zgłaszanie błędów faktycznie leży i kwiczy, ale ponieważ to ewidentnie mój błąd, to spróbuję to popchnąć do kogoś z zespołu Memrise. Nie gwarantuję, że błąd zostanie szybko naprawiony, nie
@uczalka: Jakby co to nadal to jest niepoprawione, chociaż pewnie nie masz na to wpływu. :<
Zacząłem robić sobie rosyjski na memrise od jakiegoś tygodnia. @Jureczek77: muszę powiedzieć, że jest to owiele ciekawsze niż duolingo. A przynajmniej jak dotąd. Zdarzyło Ci się wyłapać więcej takich kruczków?