Wpis z mikrobloga

@Kontozalozonedlapostu: sam sobie lekow nie zmieniaj. Mialem epizod dep-man bralem wtedy asertin z convulexem nastepnie psychiatra dołozyl nastepny stabilizator, jednak nazwy juz nie pamietam. Kto wypisal ci recepte? Zglos sie do psychiatry, on Ci dobierze odpowiednie leki, jednak musisz byc cierpliwy. Dobór lekow na ktore dobrze zareagujesz wymaga czasu i wielu prób, czesto nieudanych. Dużo sił Ci życze i nie łam sie()
@KrwawyPacyfista: ja sam do końca nie wiem co mi jest, może sobie wymyśliłem, bo tak nie mailem, może dystymia a nie depresja, ogolnie to wiem, że fobia społeczna, lęk. Myślałem, ze to ja taki jestem. Dopiero na sierpień u niej i to przeniesiony termin bo nie początek bo idzie na urlop, a na koniec. Pewnie niezrozumiałe pisze i mówię stad tez mi nikt nie pomoże, na pewno nie szybko...
@Kontozalozonedlapostu: Zgadzam się z @KrwawyPacyfista, jeśli objawy są bardzo uporczywe i powtarzalne, to nie zostaje nic innego jak wizyta u psychiatry i zmiana leku. Nie masz możliwości pójścia do innego psychatry, skoro ze swoją masz dopiero wizytę na siepień?
Dość ważne było też pytanie, który to tydzień terapii. Zwykle takie objawy są charakterystyczne dla początku terapii i przemijają samoistnie do dwóch tygodni od rozpoczęcia.

Trzymaj się, zobaczysz, będzie już tylko
@Kontozalozonedlapostu: Jeśli od kwietnia bierzesz setralinę i nie odczuwasz poprawy, to tym bardziej powinieneś zmienić lek.
Te bóle głowy występują od początku czy jakoś niedawno się zaczęły? Zastanawiam się też, czy to nie od tego chloprotiksenu, który bierzesz wieczorem. Bardzo przydałaby Ci się konsultacja z lekarzem, spróbuj znaleźć innego psychiatrę, bo nie ma sensu, żebyś się męczył do sierpnia.
@Kontozalozonedlapostu: Myślę, że ona chce ci pomóc, po prostu nie da się przewidzieć jak pacjent przyjmie dany lek i tak jak wpomniał KrwawyPacyfista, czasami potrzeba kilku prób, żeby dobrać odpowiednio lek.
Zmiana dawki na większą jest normalna, zwykle zaczyna się od 50 mg i w razie potrzeby zwiększa dawkę. Dziwi mnie tylko, że już 2 miesiące bierzesz lek i nie odczuwasz efektów. Wspominałeś jej, że nie czujesz poprawy? Jeśli nie to