Wpis z mikrobloga

@Lubie_zupe: o czym ty mówisz? XD ani arytrol ani ksylitol nie są cukrami prostymi, nie podnoszą poziomu cukru w krwi i mają 0 indeks glikemiczny xD nie mówiąc i tym że mają inne właściwości zdrowotne (ksylitol dobrze robi na zęby, erytrol na tętnice)
@powaznyczlowiek: ksylitol podnosi i ma indeks glikemiczny na poziomie 8 oraz posiada kalorykę (240 kcal / 100 g). ¯\_(ツ)_/¯.

@Lubie_zupe: Osobiście polecam rotować słodziki jak i nie bać się aspartamu. Dodatkowo zastanów się czy, aby na 100 % potrzebne Ci słodzenie czymś co ma zero kalorii, bo cukier nie jest taki straszny na takim poziomie na jakim trwa na niego nagonka.
ksylitol podnosi


@Kasahara: o a to ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°) skąd masz takie info? Co do IG sprawdziłem i faktycznie mój błąd - kaloryczność tak jak napisałem w pierwszym komentarzu

ksylitol ma cukry proste


@Lubie_zupe: ja jebe skąd takie rewelacje? Wydaje mi się że nie masz pojęcia o czym piszesz i prędzej czy później zrobisz sobie krzywdę ¯\_(ツ)_/¯ ja stąd spadam powodzenia ;)
@powaznyczlowiek:

Przecież sam indeks glikemiczny jest wyznacznikiem przecież wyrzutu glikozy po spożyciu danego pokarmu. Ogólnie glukozę wyrzuca wszystko - nawet białko. I to nie jest proces zero-jedynkowy w przypadku diabetyków, bo wyrzutów glukozy i insuliny nie da się wyeliminować, a jedynie ograniczyć i o to ograniczenie właśnie chodzi.
@Kasahara
Pan powaznyczlowiek pisze jakby pozjadal wszystkie rozumy, a Jego wiedza wydaje się być znikoma. W kazdym razie kupie jakis slodzik na bazie sacharynianu i jeden na bazie aspartamu i porownam jak to sie ma do smaku ;)
@powaznyczlowiek: dodatkowo oprócz indeksu glikemicznego trzeba patrzeć na ładunek glikemiczny, który jest lepszym wyznacznikiem. Przy zjedzeniu 25 g ksylitolu, bo zakładam, że ktoś tyle może dodać do omletu wpływ na ładunek glikemiczny takiego omleta będzie niemalże pomijalny, biorąc pod uwagę otoczenie B i T oraz ewentualnie innych Ww. Natomiast, jeśli sobie wrzucimy 50 g do herbaty, bo ktoś lubi słodką, to ładunek może być o wiele większy i wpłynąć na poziom