Wpis z mikrobloga

Van Gogh nie malował z głowy (choć trochę tak). Jakiś czas temu pokazywałem Wam zdjęcie, które zrobiłem w tym samym miejscu, w którym Maximus oglądał swoją willę w "Gladiatorze". Dziś kolejny pomysł - pojechałem do Francji, by odnaleźć prawdziwe miejsca z obrazów Van Gogha. Znalazłem kilkanaście.
Na grafice widzimy kolaż zdjęcia, na którym fragment stanowi obraz "Drzewa oliwne z Alpilles w tle" a drugi fragment... prawdziwe miejsce, gdzie Van Gogh rozłożył swoją paletę i malował. W St. Remy spędził ponad rok i stworzył tu największej obrazów, w tym słynne "Gwiedziste niebo" "Słoneczniki" "Irysy". Trafił tu w Arles po awanturze z Gauginem, czego finałem było samodzielne obcięcie ucha. To był szpital dla obłąkanych.
Leży na południowych opłotkach miasteczka, tam gdzie kiedyś rozciągały się tylko pola pszenicy, winnice i gaje oliwne. Publiczny parkin znajduje się pomiędzy centrum miasta a klasztorem, blisko Informacji Turystycznej. Drzewa oliwne zostały tu do dziś, dzięki czemu możemy skonfrontować kadry, które dostrzegł artysta. A jeśli tego nie potrafimy, pomogą nam w tym specjalne tabliczki z obrazami Van Gogha. W miejscach, gdzie rzeczywiście malował. Okolica, przyznamy, może inspirować. Sucha roślinność, ziołorośla, oliwki, maki, w tle przebijające się niewysokie góry Alpilles (w wolnym tłumaczeniu Alpki, tak jak nasze „Pieninki”), rzymskie ruiny miasta Glanum i przede wszystkim… cyprysy. Cyprysy, które w St Remy Van Gogh malował masowo, w końcu wręcz obsesyjnie, zaczęły mu przypominać czarne płomienie. Przyjrzyjcie się z resztą sami jego cyprysom.

Po więcej efektów mojej pracy zapraszam do wykopu -> Ruszyli śladem Van Gogha. Odnaleźli prawdziwe miejsca z jego obrazów
Będzie mi miło jak znajdą się tu jacyś miłośnicy malarstwa. Albo Van Gogha.

#tworczoscwlasna #malarstwo #pannoramixtrip #podrozujzwykopem #sztuka
Pannoramix - Van Gogh nie malował z głowy (choć trochę tak). Jakiś czas temu pokazywa...

źródło: comment_pPcOyW29NUoCkvCxke3sVQUcYrvGKtK8.jpg

Pobierz
  • 9
@Pannoramix: Jestem właśnie po lekturze Waszego artykułu dotyczącego wyjazdu śladami Van Gogha. Nie sądziłem, że masz tu konto i to bordo. Natomiast tak jak przedmówcy, chciałem wyrazić zachwyt Twoim wpisem/artykułem! Dziękuję bardzo, bo ogólnie w tagu malarstwo jest za dużo badziewia zamiast prawdziwej sztuki. Aaa i w artykule nie ma tego smaczku w postaci kolażu, który tutaj zamieściłeś, a wygląda to wybornie i jest dla mnie świetną ciekawostką.

Zachwycam się tym