Wpis z mikrobloga

@MentoZZer przy b2b ważna jest umowa, którą podpiszesz. Jeżeli dostaniesz takie same bonusy jak na umowie o pracę (płatny urlop), to wyjdziesz na plus (możliwość odliczania VAT, minimalny ZUS przez dwa lata).
Sprawdź jeszcze ile wyjdzie Ci do ręki (kalkulator b2b w google'u). I pamiętaj o tym, że posiadając firmę, dochodzą koszta księgowej (dla jdg wystarczy internetowa księgowość za jakieś 100 zł miesięcznie)
@MentoZZer: Jeśli nie chcesz mieć problemów z urzędem skarbowym, to będzie bardzo ciężko pozostać u tego samego pracodawcy i "przejść" na B2B. Skarbówka szybko ogarnie, że wystawiasz fakturę dla tego samego podmiotu, z którym wcześniej miałeś UoP i po wszystkiemu. Ale tak czy inaczej to polecam zawsze w takiej sprawie iść po poradę prawną, są też takie porady darmowe.
@LepiejWcaleNizPozno: Tak wiem, edytowałem komentarz, ale już się nie dało. Tak miało to brzmieć koniec końców:

@MentoZZer: Jeśli nie chcesz mieć problemów z urzędem skarbowym, to będzie bardzo ciężko pozostać u tego samego pracodawcy i "przejść" na B2B. Skarbówka szybko ogarnie, że wystawiasz fakturę dla tego samego podmiotu, z którym wcześniej miałeś umowę i po wszystkiemu - tak jest w przypadku umowy o pracę. Nie jestem pewien jak to się
Skarbówka szybko ogarnie, że wystawiasz fakturę dla tego samego podmiotu, z którym wcześniej miałeś umowę i po wszystkiemu - tak jest w przypadku umowy o pracę


@devfoundry: w przypadku umowy zlecenia nie ma czegoś takiego jak etat. To znaczy nie było do niedawna. Nie wiem jak teraz, bo PiS wprowadza dekrety w jeden dzień.

@MentoZZer: osobiście zaczynałem od 3k "do ręki" po odliczeniu kosztów działalności. Jeżeli masz auto, to wyjdziesz
przy stawkach rzedu 12-20k sie oplaca


@wykopowy_brukselek: Mocno przesadziłeś. Czysto teoretycznie zaczyna się opłacać na nawet około 3300zł kosztu pracodawcy (FV netto, lub ~2750 brutto na UoP).
Jeśli przy b2b nie masz płatnego urlopu (ja zawsze miałem płatny, tak samo "L4"), oraz jeśli chcesz księgową zamiast samemu rozliczać tę jedną fakturę, to będzie to trochę więcej. Realnie koło 4-5k kosztu pracodawcy już spokojnie bardziej opłaca się B2B wliczając typowe dodatkowe koszta.
@LepiejWcaleNizPozno: auta nie mam, komputer działa. Najbardziej nie podoba mi się to całe zamieszanie ze skarbówką bo wiadomo że w Polsce nawet jak coś na papierze jest OK, to jak skarbówka uzna że nie to ci #!$%@? życiorys, nie chciałbym się kiedyś pojawić na głównej prosząc o pomoc bo #!$%@? mi jakieś chore kary xD
@zakopiak: Tylko, że przy UoP jak hajsów nie ma w terminie, to PiP względnie jeszcze co robi. A przy DG chyba nie muszę mówić o takich zagrywkach jak spóźniony hajs za fakturę? Plus jeśli jeszcze jesteś VATowcem to w ogóle...