Wpis z mikrobloga

Witam ponownie, potrzebna pomoc. Zrobiłem sobie layout w ps6, zrobiłem sobie plasterki i teraz bym chciał to wrzucić w kod html. Jak to się robi ? Po prostu odpalam notepada i robie pliki css i html ? i tam to wpisuje tak z palca wszystko ? Czy wykorzytsuje sie jakis inny edytor czy cos ? Czy jakas metode ? Ew.jakiś poradnik do tego ktos cos? Bo na yt są niby po angielsku jakies, ale kazdy to robi inaczej i nie wiem co wybrac czym sie sugerowac...
#programowanie #html #frontend #css
#naukaprogramowania
  • 5
PS ma opcje zapisania do html z css (możesz tez wybrać zapisanie samych obrazków i odpowiednia kompresje każdego z nich) ale kod będzie wyglądał jak by go stado małp napisało. W sieci są tutoriale ze ludzie odpalają edytor np Dreamweaver tworzą div’a i wrzucają tam element po elemencie albo tak jak mówisz dowolny edytor tekstu i lecimy :)
@Rakky: tak.
Ale notepadem to tylko masochiści dzisiaj się posługują, zainwestuj 0zł w Bracketsa (IMO najwygodniejszy do HTMLa) i używaj czegoś cywilizowanego.

I mało kto też dzisiaj pisze w CSS, lepszy jest SCSS, który ma znacznie wygodniejszą składnię i ma wiele bajerów jak mixiny, zmienne, funkcje itd. Końcowo i tak kompiluje się do CSS, ale jak klient powie, że chce jednak nie niebieski, a zielony motyw, nie skaczesz z mostu tylko
@Razi91: Rozumiem, mam tez bracketsa wiec git. Myslalem ze ten psd sie jakos od razu w czesci przerabia na css, i tylko kopiuj/wklej a reszte sam. Ale jednak jeszcze zacofane to. No nic, to biorę się za kodowanie. Poczytam o tym SCSS. Dzieki
@Rakky: Jak chcesz to zrobić dobrze, to teraz całość przepisujesz dosłownie do html/css. Używanie wymiocin wygenerowanych z PS jest złe. Im mniej użyjesz grafik, a więcej załatwisz CSSem tym lepiej.