Wpis z mikrobloga

#gry #eu4 #victoria2 #ck2 #hoi4 #citiesskylines #citiesinmotion2 #stellaris #steeldivision
Tagi skopiowane. Pytanie ogolne.

Naszla mnie ochota pograc sobie w jakas strategie. Zeby poczytac o wszystkich to by mi ze 2 godziny zeszlo wiec licze na Was kumple.
Profil gracza: Chcialbym nie maniaczyc w to. Odpalac gierke na godzine - dwie max dziennie. Nie ma znaczenia dla mnie czy beda to czasu starożytne czy przyszlosc. Jesli czasy historyczne to chcialbym cos co nie bedzie wymagalo odemnie znajomosci historii ( królowie, daty bitew itp), ale zebym podczas rozgrywki pare ciekawostek mogl przyswoić.
Wolalbym grac online a mozliwoscia komunikacji z innymi ludzmi. ( Ale czy wtedy gra nie bedzie wymuszala na mnie aktywnosci? Cos jak te przegladarkowe jak #grepolis, ze musialem miec apke na telefonie i sprawdzac w ciagu dnia c sie tam dzieje.

Biorac pod uwage moje oczekiwania, która gre byscie polecili?
  • 25
  • Odpowiedz
@Fexo gry paradoxu to kilka godzin na ogarnięcie rozgrywki, potem sobie grasz kilkanaście godzin i odkrywasz coś nowego w tej same grze, uczysz sie znowu kilkanascie godzin i jak Ci sie wydaje że już wszystko znasz to baaaach znowu coś, tak jest w eu4 ck2 w nowym hoi troche mniej ale i tak gry mają ogrom zawartości
  • Odpowiedz
@Fexo jeżeli pierwsza styczność z Civ to nie ma problemu. Z tego co pamiętam to 5 dodawała kilka dużych zmian odnośnie strategii w stosunku do 4. Ale dla nowego gracza nie ma różnicy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Fexo 4 jest bardziej historyczna bo zaczynasz od gosci z pałami a konczysz wsm na lotach w kosmos a w 5 masz takie troche keszcze spekulacje co do przyszłości tam jakies lasery iwgl i wole ta 4
  • Odpowiedz
@Fexo: Nie chcesz maniaczyc a wymieniles takie gry ktore domagaja sie sporo uwagi.

Moze jakies total wary, citybuildery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fexo: O nawet wymieniles cities. A z total war zalezy jaki okres bardziej Ciebie interesuje bo jest w czym wybierac( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sops: Nie mam zadnych preferencji. Wazne zeby sie przyjemnie gralo, zebym mogl sobie cos pokombinować, pobudowac a na koncu #!$%@? wszystkim w kolo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fexo: Zrobili to ci goście co robią World of Tanks. Jeden mecz - jedna bitwa. Kilka frakcji do wyboru. Dwie drużyny. Ty dowodzisz tylko 3 oddziałami, podobnie jak koledzy z drużyny. Można sobie zakładać klany. Ale nie grałem w to zbyt długo bo nie lubię multiplayerów. Tylko sobie obczaiłem przez ciekawość co to jest.
  • Odpowiedz