Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy! Kupiłem mikrofon dynamiczny i podłączyłem go pod lewe wejście w line pod 6 ux2 i mam odsłuch w słuchawkach. Gitarę słychać bardzo głośno a to co mówię do mikrofonu jest ledwo słyszalne. Wybierając efekt wokalu głośność jest ustawiona na maxa, lecz to nic nie daje. Podkręcając potencjometr mic gain1 czy 2 też nic nie daje. Jak to zrobić by było głośniej?

#gitara #interface #usb #line6 #podfarm #elektronika #mikrofon #kiciochpyta #gitaraelektryczna
  • 10
@krzychu_kadetem_tera Dynamiki do takich interfejsów to padaka bo potrzebują mocniejszego gaina niż ten przedwzmacniacz zamontowany w tym malym chinskim inyerfejsie. Jak kupisz przedwzmacniacz i przez niego podłączysz to tego line 6 będzie wszystko grało.
@McMac zapytam jeszcze o jedno. Czy potencjometr gain mic1 powinien mi "podgłośnić" mikrofon czy to sluzy do czegoś zupełnie innego? Trochę się obawiam, czy może te potencjometry nie działają.
Pewnie to głupie pytanie, no ale nie znam na nie odpowiedzi.
@krzychu_kadetem_tera Potencjoner gain jest odpowiedzialny za sterowanie przedwzmacniaczem. To znaczy ze podkręcając ten potencjometr udostępniasz większą ilość prądu do tego przedwzmacniacza co skutkuje większym wzmocnieniem sygnału czyli bedzie głośniej. Jak sama nazwa wskazuje jest to wzmacniacz sygnału zrodlowego ktorym jest twoj glos i wzmacnia sygnal odbiorczy mikrofonu ponieważ ty swojglos, wzmacnias go przez przedwzmacniacz, mikfron, wzmacniacz, głośnik. Tanie Chinskie interfejsy nie maja odpowiednich przedwzmacniaczy aby zasilic mikrofony dynamiczne.