Wpis z mikrobloga

Hej Mirunki i Mirabelki! Z okazji napisania, a ostatecznie wydania mojej książki (TDD. Techniki programowania sterowanego testami), robię małe #rozdajo...

Zasada jest prosta - plusujesz, bierzesz udział w losowaniu tej właśnie książki. Zielonki (zarejestrowane przed dodaniem tego posta) też biorą udział. Losowanie przez #mirkorandom w poniedziałek o 17. No to... powodzenia!

#ksiazka #ksiazki #programowanie #tdd #csharp #dotnet
dariusz-wozniak - Hej Mirunki i Mirabelki! Z okazji napisania, a ostatecznie wydania ...

źródło: comment_L56g9s87DEsru7YS8LTefMLhv48EXEXY.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@piotrb: No to czemu bredzę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z mojego punktu widzenia, dla kogoś kto potrafi projektować architekturę kodu w paradygmacie obiektowym nie potrzebuje testów aby zasad pisania poprawnego kodu nie łamać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Bo TDD ogranicza liczbę błędów, najkrócej. Zasady nie mają tu wiele do rzeczy. W imię zasad nie popełniasz błędów „systemowych”, TDD broni Cię przed pozostałymi.
  • Odpowiedz
@dariusz-wozniak: wszystko się zgadza, ale w mojej firmie panowało do tej pory zasada: feature -> release (co 2 tyg) -> Bug fixy. 0 parcia na testy, ja akurat pisze testy przynajmniej pod metody walidujace czy jakieś które maja jakaś złożona bussines logikę. Generalnie pracuje w 1 pracy w zawodzie jako junior i się zastanawiam czy to są firmy, które tak jak Ty podchodzą do tematu. :) a CC jak uważasz? Z
  • Odpowiedz
@dariusz-wozniak niestety nie mogę się teraz zapoznać ze spisem więc zadam szybkie pytanko: czy książka może być przydatna dla testera oprogramowania, który automatyzuje?


@Nihomme: Hmm, mówiąc szczerze - to nie bardzo. Interesujący mógłby być dział z asercjami, ale to niewielka część książki, więc chyba nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@dariusz-wozniak: Zajebiscie, pewnie w dniu wydania już jest przestarzała xD


@tomaszProgramista: Dopóki TDD i C# żyją i mają się dobrze, to szybko się nie zestarzeje. NUnit czy Moq to dojrzałe biblioteki, o ile czasem zmieni się jakaś sygnatura, to pomysły core'owe pozostaną. Zresztą podobne koncepcje występują też w innych językach (np. Javie).
  • Odpowiedz
@dariusz-wozniak: wszystko się zgadza, ale w mojej firmie panowało do tej pory zasada: feature -> release (co 2 tyg) -> Bug fixy. 0 parcia na testy, ja akurat pisze testy przynajmniej pod metody walidujace czy jakieś które maja jakaś złożona bussines logikę. Generalnie pracuje w 1 pracy w zawodzie jako junior i się zastanawiam czy to są firmy, które tak jak Ty podchodzą do tematu. :) a CC jak uważasz? Z
dariusz-wozniak - > @dariusz-wozniak: wszystko się zgadza, ale w mojej firmie panował...

źródło: comment_vTJKTBuO4gFpyY4IcS4dUw4WUjxOlDqh.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@dariusz-wozniak: muszę się Twoim artykułom przyjrzeć mimo, ze robie w Javie/jsie ale koncepcje są takie same. A masz jakieś sugestie co do projektów dobrych? Właśnie wiem... mam takich ludzi w pracy, najgorzej jak team leadzi i managerowie nie chcą się rozwijać. W mojej firmie do zeszłego tygodnia był jeden senior z javy i 3/4 to juniorzy, którzy stawiaja aplikacje na sprzedaż ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • Odpowiedz
@dariusz-wozniak: muszę się Twoim artykułom przyjrzeć mimo, ze robie w Javie/jsie ale koncepcje są takie same. A masz jakieś sugestie co do projektów dobrych? Właśnie wiem... mam takich ludzi w pracy, najgorzej jak team leadzi i managerowie nie chcą się rozwijać. W mojej firmie do zeszłego tygodnia był jeden senior z javy i 3/4 to juniorzy, którzy stawiaja aplikacje na sprzedaż ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • Odpowiedz