Wpis z mikrobloga

@CreaOnion: @dr_Klotz: coś w tym jest, przy klepaniu placków w pizzerii można było pracować nawet 10-12h przy dobrej produktywności. Wpadasz w rytm pracy, nie musisz się intelektualnie wysilać, robisz powtarzalne zadania. Ba, jestem w stanie nawet postawić tezę, że twój mózg w tym czasie odpoczywa. Dla mnie po całym roku studiów taki zmywak w Anglii w wakacje to był dobry sposób na odmóżdżenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
to jest współczesne niewolnictwo. 1/3 dnia w pracy, a tak naprawdę prawie 2/3, bo jeszcze dojechać, przyszykować obiad do pracy itd...


@ogtf: Można by też sam sen doliczyć do obowiązków, przecież jest niezbędny do pracy. Tak że praca 8h + dojazdy 2h + przygotowanie do wyjścia 1h + gotowanie obiadu i jedzenie to 2h + zakupy średnio 0,5h + zasypianie 0,5h + sen 8h, to łącznie 22 godziny, czyli poza
@CreaOnion: Przecież 8h dziennie to jest pomysł głupiego. Nie da się robić czegoś efektywnie przez 8h. Większosć ludzi nie może robić w życiu tego co chce i nie będzie mogła. Jak mam wolne i widzę ile mogę zrobić przez 8h to łapię się za głowę. Tak na prawdę, gdyby o 8 wystartować z lotniska to w NY ląduje się jakoś po 8h.... także można nawet się przetransportować na inny kontynent w
@CreaOnion: myślę że 0h byłoby najlepszym rozwiązaniem. A tak poważnie to wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy, możliwych zarobków i pierdyliarda indywidualnych czynników. Jeden będzie wypruty po 4 godzinach inny na lajcie będzie pracował 10. Dlatego warto byłoby uelastycznić umowy, oczywiście nie jest możliwe stworzenie idealnych warunków dla każdego ale próbować warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież 8h dziennie to jest pomysł głupiego. Nie da się robić czegoś efektywnie przez 8h.


@ShaunBoswell: powiedz to fizycznym co robią po 10h dziennie na budowach 6 dni w tygodniu xD (no w soboty to tak do 14:00)

@mikasz: stojąc na taśmie spokojnie możesz pracować 8-12h tym samym tempem, ktore dyktuje linia.
przy pracy umyslowej (nie przepisywanie formulek w excelu) mózg faktycznie może stanąć.
@mikasz Ale czy ja gdzieś pisałem o wszystkich pracach fizycznych? Przykład z mojej firmy, gdzie robole potrafią na akordzie na maszynie robić po 24h xD. Maszyna wypluwa ci np 4 tys elementów do odbioru na godzinę i koniec. Średnia wydajność pracownika ryjącego na produkcji 3 zmiany pod rząd będzie taka sama jak tego który robi jedną - no chyba że zemdleje xD
@CreaOnion: Praca kreatywna na 4/5 z wolnym piątkiem to było najlepsze co mnie w życiu zawodowym spotkało. Pracowałem przez prawie rok. Przez 4 dni nawet się nie zdążyłem zmęczyć przy dawaniu 100% umiejętności w pracy nawet w cięższych tygodniach.

Chcesz gdzieś pojechać albo kogoś odwiedzić? Nie ma sprawy - przecież masz 3 PEŁNE dni łikendu, a wyjeżdżając w czwartek nie ma korków i podróż skraca się drastycznie. Dodatkowo, jeżeli chcesz gdzieś
@CreaOnion oczywiście że tak bo 8h wprowadzono pod koniec 19 wieku... Na nasze czasy gdzie standart to godzina dojazdu w 1 stronę to już za dużo. Nasza wydajność w wielu zawodach wzrosła wielokrotnie i nie potrzeba tyle czat w pracy siedzieć. Na zachodzie standardem będzie 6h za kilkanaście lat.
s.....e - @CreaOnion oczywiście że tak bo 8h wprowadzono pod koniec 19 wieku... Na na...

źródło: comment_XM9FL69tAijRVeQWHP8GNE4xOYMaSyuq.jpg

Pobierz