Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko! =)
Nadszedł rok maturalny, macie jakieś sprawdzone sposoby aby przez ten prawie cały rok, dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego i nadrobić wszelkie zaległości, które mam... Jakoś źle się nie uczę, w tym roku udało się nawet wyciągnąć stypendium, aczkolwiek uważam, że za dużo ze szkoły nie pamiętam.

Chciałem na pewno podkręcić angielski i matematykę, tak żeby tę podstawę napisać na 75-80%, no i rozszerzenie, żeby też było na jakimś zadowalającym poziomie.
Poradzicie coś? Nie wiem czy już nie za późno, czy w rok wszystko dam radę opanować, ehh...

#szkolastandard #szkola #studia #matura #matura2018 #matematyka #angielski #nauka
  • 12
  • Odpowiedz
@Karbon315: W roku szkolnym się nacieszyłem, miałem chyba w przeciagu 3 lat ok. 1000h opuszczonych, teraz mnie złapał stres, czy na pewno dobrze pójdzie mi maturka :D
  • Odpowiedz
Więc chciałem produktywnie je spędzić, jakaś praca/siłownia/nauka. Tylko problem z nauką, bo nie wiem jak się za to zabrać :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Yakooo jesli chodzi o polski, to ja zrobiłem sobie tak, że na samym początku stworzyłem listę wszystkich potrzebnych lektur i wierszy w podziale na epoki (chronologicznie).
Następnie przy tej liście pisałem jakieś najważniejsze informacje, na przykład motywy które można w danej lekturze znaleźć.
Do każdej pozycji tworzyłem również krótkie streszczenie i analizę najważniejszych treści.
Jeśli chodzi o język polski to polecam również opracowanie z bryka (matura na 5? Czy jakoś inaczej się
  • Odpowiedz
ogarnąć jak się pisze rozprawki.


@iksdede : ucz się trzy lata pisania rozprawki i napisz artykuł, bo miał ciekawszy temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Yakooo: do angielskiego może jakaś książka typu grammar express - samo patrzenie na okładkę dało mi 100% z podstawy i 80 kilka z rozszerzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) w przypadku matematyki korzystałem z książek Andrzeja Kiełbasy. Możesz jeszcze oglądać
  • Odpowiedz
@Yakooo: ogarnij sobie przez wakacje podstawę matmy żeby pisać próbne over 80 i potem zacznij robić książkę kulmy do rozszerzenia na początek i potem kiełbasa to over 70 da radę
  • Odpowiedz