Wpis z mikrobloga

Posiadam Toyote RAV4 III. Moje obecne opony to - Yokohama GEOLANDAR G91 (226/65/R17/101H). Szukając nowych gum zastanawiam się obecnie nad dwoma modelami:

- Michelin CrossClimate SUV (225/65 R17 106 V XL)
- Goodyear Vector 4Seasons G2 (225/65 R17 102 H FP)

Z tego co przeczytałem Michelin to opona bardziej letnia, przystosowana do jazdy na łagodne zimy, natomiast Goodyear to opona na bazie opony zimowej - lepsza na zime, gorsza na lato. Klimat mamy od kilku lat raczej umiarkowany, zimy są łagodne, dlatego bardziej skłaniałem się do opon Michelin, ale zastanawiam się czy jej indeks nośności nie jest już za duży? Wiem, że można zakładać oponę o wyższym indeksie, ale negatywnie wpływa to na komfort jazdy. Na tabliczce znamionowej w aucie podany index to 101 więc różnica jest znaczna.

#opony #michelin #goodyear #rav4 #motoryzacja
  • 5
@zasi: Jeśli chcesz zaoszczędzić to polecam niedoceniane Kormoran SUV summer. Mam je od dwóch lat (40kkm) i jak bedę wymieniał to znów je kupię. Za tą cenę naprawdę są super, na mokrym, na suchym i na błotku dają radę.
@zasi odnośnie bezpieczeństwa to są OK. Hamują sprawnie 2 tonowego dupowoza. Są też trwale, widzę niewielki ubytek gumy. Nie pękają. Co do wygody to trudno mi oceniac. Wcześniej były nexeny i one sobie gorzej radziły poza asfaltem.