Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #samochody #motoryzacja.

TLDR:


W tym miesiącu odebrałem z salonu nowego #opel #insignia Grand Sport. Wersja z silnikiem benzynowym 2.0 260 KM 4x4 w maksymalnym wyposażeniu (cena katalogowa powyżej 180k). Czekałem na niego dwa miesiące. Został zamówiony na ostatnią chwilę (30 kwietnia), ponieważ ten silnik miał zostać wycofany ze sprzedaży ze względu na normy emisji spalin i tak też się stało.

Po odebraniu samochodu z salonu już wracając nim nie udało mi się włączyć adaptacyjnego tempomatu. Nie zgadzały mi się przyciski na kierownicy. Odezwałem się do salonu i dostałem informację, że zaszła kolosalna pomyłka (nigdy nie mieli takiej sytuacji) i samochód nie ma zamontowanego Asystenta Kierowcy 2 (adaptacyjny tempomat, sonar wykrywający samochód z przodu, asystent hamowania stop&go). Wartość tego pakietu to 3k PLN brutto.

Salon oczywiście przyznaje się do błędu i chce rozwiązać problem. Na początku zaproponowali mi rabat na felgi i choinki zapachowe o zapachu kokosowym w wysokości tych 3k. Potem sprawdzali w fabryce i trzech różnych firmach zewnętrznych czy jest możliwy montaż tego pakietu. Wszyscy odmówili.

Firma leasingowa rozkłada ręce i mówi, że to wina salonu i też nigdy nie mieli takiej sytuacji.

Po rozmowie z kierownikiem salonu, ten zaproponował rekompensatę finansową w wysokości 8k PLN brutto.

Mnie to w żaden sposób nie pasuje, bo mam niekompletne auto, które sobie wymarzyłem. Nie będę już miał takiego jakiego chce, bo nie da się zamówić. To jest zajebisty uszczerbek na bezpieczeństwie, komforcie i dodatku tracę mnóstwo czasu na przepychanki z salonem.

Istnieje też opcja zwrotu auta do salonu, ale ten proces może być czasochłonny, kosztowny i zostanę bez auta. Ciężko mi znaleźć alternatywę w tej cenie do takiego wyposażenia.

Mireczki, co radzicie? Czy miał ktoś podobną sytuację?
Dołączam #pokazauto

#pytanie #kiciochpyta
WoG - Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #s...

źródło: comment_6KmtZimRVyeBZAbXWyNofCuUAjouQGr7.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@WoG: jest wielu magików poza ASO, którzy potrafią dodawać i aktywować w samochodach dodatkowe wyposażenie. Niestety, będzie problem z gwarancją w takiej sytuacji. Może uda się dogadać z salonem w tej kwestii?
Proponuję poszperać na forum Opla w poszukiwaniu takich usług, choć to świeży model i może być jeszcze ciężko...

Swoją drogą 3k PLN za taki pakiet to tak niska cena, że nie zdziwię się jeżeli wszystkie graty masz już "na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@WoG: ten sonar i aktywny tempomat są do do dupy więc się nie przejmuj. Mam to u siebie i wyłączyłem, bo przez automatyczne hamowanie dwa razy miałem prawie stłuczke, a aktywny tempomat tylko wkurza,
  • Odpowiedz
@WoG: dziwne, że nikt nie chce tego dołożyć. Pewnie koszty będą za duże i tyle, bo trzeba dokupić sonar, kierownicę/przyciski, wiązki itd. Ktoś to musi zrobić mieć dostęp do schematów potem przeprogramować komputer. W sumie mając dostęp do materiałów jakie ma ASO to nie jest bardzo skomplikowane, ale przypuszczam, że po prostu nikt nie chce brać odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@WoG: dostałeś auto, którego nie zamiawiałeś. To tak jakby Ci wcisnęli coś, co im zalega na placu i palą głupa. Ja miałem coś podobnego jak Astre zamawiałem. Chciałem głupią pierdołe, bo fabryczny podłokietnik, ale zapomnieli o nim. Niby zamontowali w salonie, ale wyglądał inaczej i po dwóch latach już mechanizm działa gorzej. Oddaj im auto, bierz zastępcze i nie odpuszczaj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@WoG: łooo panie ten mmcars to rak jak #!$%@? . Brałem u nich astre nową i na pierwszym przeglądzie uszkodzili mi blotnik i wszystkie listwy na szybach. ODRADZAM TEN SALON. Aż mi nie szkoda Pana Michała bo wydawał mi się zawsze na cwaniaka.
  • Odpowiedz
@WoG: ten sonar i aktywny tempomat są do do dupy więc się nie przejmuj. Mam to u siebie i wyłączyłem, bo przez automatyczne hamowanie dwa razy miałem prawie stłuczke, a aktywny tempomat tylko wkurza,


@blinxdxb: jak masz #!$%@? auto to moze tak byc (albo jak nie umiesz go obsługiwać). W dobrym dziala ok i to jest wlasciwie najbardziej przydatna funkcja.
  • Odpowiedz
@WoG: zwróć i omijaj partaczy szerokim łukiem.
Taki pakiet idzie domontować, ale nikt nie chce brać odpowiedzialności za jego działanie jak później wjedziesz przypadkiem w tira bo system nie zadziałał. Sam system jest fajny (w mercedesach montowany już dawno) dlatego rozumiem buldupy. Jak ktoś jest cymbałem i nie potrafi ogarnać haczyków na karcie zamówienia to niech spier****
Oddawaj i miej problem z głowy.
  • Odpowiedz
  • 20
@WoG przecież ten sonar w tym aucie to straszne gówno. Ja prawie się zabiłem jadąc tym samochodem po obwodnicy, bo zmieniając pas z lewego na prawy, na łuku jak się zjeżdża na lotnisko, auto bardzo mocno mnie przychamowało przez auto do którego się zblizalem lewym pasem. Przez to wszystko przy zmianie pasa gość który jechał prawym pasem, obtrombił mnie jak wściekły, bo prawie we mnie wjechał. I chodzi mi tutaj o to,
  • Odpowiedz
@krabar @blinxdxb a ja się zgadzam, jeździłem taką insignią z tego roku, tylko nie 4x4, poza tym full opcja. No i pan asystent pasa na A4 z Krakowa wepchnął mnie pod tira przy 180km/h, także nie polecam. HUD to fajny bajer, ale reszta trochę zbyt ostrożna, nawet po zjechaniu z alarmami na minimum ciągle mi pikał a raz mnie zhamował.
  • Odpowiedz
  • 8
@krabar

@WoG: ten sonar i aktywny tempomat są do do dupy więc się nie przejmuj. Mam to u siebie i wyłączyłem, bo przez automatyczne hamowanie dwa razy miałem prawie stłuczke, a aktywny tempomat tylko wkurza,


@blinxdxb: jak masz #!$%@? auto to moze tak byc (albo jak nie umiesz go obsługiwać). W dobrym dziala ok i to jest wlasciwie najbardziej przydatna funkcja.

Tylko że opel właśnie takim autem jest (
  • Odpowiedz
@WoG współczuję i rozumiem bo jeżdżę na ACC ciągle i nie wyobrażam sobie trasy po autostradzie bez tego. Pomijając wygode, radar podnosi bardzo bezpieczeństwo w kiepskich warunkach, ostatnio mi zaczął hamować w deszczu gdy jeszcze auta nie widziałem. Oddaj auto do salonu, powołaj się na niezgodność z umową. Nikt Ci tego nie zamontuje bo nie weźmie odpowiedzialności za taki system. To zbyt skomplikowana w kalibracji elektronika. Bierz Superba 2.0 280. Wszystkie te
  • Odpowiedz
@WoG: znajomy miał podobną sytuację w Volvo, tyle, że mi opowiadał od strony pracownika jak to wygląda. Pomylili się przy typie skrzyni biegów (jakieś wypasione volvo za 300k zamówili z manualem). Gość wsiadł, popatrzył, uśmiechnął się i powiedział "a jak w tej skrzyni wrzucić D?"

Towar niezgodny z umową, gość bez dyskusji poszedł do innego salonu Volvo a oni zostali na parkingu z wypasioną furą, której nikt nie chce kupić bo
  • Odpowiedz